Başkan Akkaya, Karahüyüklülerle buluştu

Başkan Akkaya, Karahüyüklülerle buluştu
Başkan Akkaya, Karahüyüklülerle buluştu

Atilla MEMİŞ/AKŞEHİR, (Konya) (DHA)- AKŞEHİR Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Salih Akkaya, seçim kampanyası çalışmaları kapsamında Karahüyük Mahallesini ziyaret etti.
Mahallede ilgiyle karşılanan Başkan Akkaya ve beraberindeki heyet, mahalle meydanında vatandaşlarla buluşarak yapılan hizmetler ve yeni dönemde yapılacak projeler hakkında bilgiler verdi.
Başkan Akkaya, “Sizler bizlere güven duydunuz, bizde sizlerin güvenine layık olmak için emin olun gece gündüz çalıştık. Bu çalışmalarımızla Akşehir’imize 568 milyon liralık hizmet ve yatırım gelmesine vesile olduk. Akşehir Belediyesi’nin bütçesi ile bunları yapmak mümkün müydü? Tabi ki değil. Bu 568 milyon liralık yatırım içinde 76 milyon lirası Akşehir Belediyesi bütçesi. Gerisi Konya Büyükşehir Belediyemiz, hükümet ve bakanlık yatırımları ile 200 milyona yakın hibe desteği ile gelen yatırımlardır. Akşehir, belediyecilik tarihinde belediyemizin kurulduğu tarih olan 1854 yılından bu yana en fazla karşılıksız kredi, hibe kullanılan dönem bizim dönemimizdir. 200 milyon liraya yakın yatırım Avrupa Birliği ve Türkiye içindeki çeşitli fonlardan getirdiğimiz hibelerle yapılmıştır. Onun için at binenin kılıç kuşananın diyoruz. Sizler bunları biliyorsunuz. Sizler bizlere güvendiniz. Köy Hizmetleri İl Müdürlüğümüz döneminden, mühendis olarak çalıştığımız dönemden sizin arazilerinizin hepsinde elhamdülillah bizim ayak izimiz var. Onu için ‘tarlada izi olanın, harmanda yüzü olur’ diyoruz.  Bizim harmanımız ne zaman? 31 Mart’ta. Bizim Allah’ın izniyle yüzümüzün var olduğuna inanıyoruz. Sizlerde daha önce bunun gereğini yaptınız zaten. 31 Mart’ta da yapacaksınız biliyoruz. 31 Mart’ta desteklerinizi bekliyoruz.” dedi.

 

Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS