Karatay Belediyesinden eğitim seferberliği

Karatay Belediyesinden eğitim seferberliği
Karatay Belediyesinden eğitim seferberliği

Mümin KARACA/KONYA,(DHA)- KARATAY Belediye Başkanı Hasan Kılca, Hamzaoğlu ve Doğuş mahallelerinde yapımında sona yaklaşılan iki anaokulunda incelemelerde bulundu.  Eğitim seferberliğinin sürdüğünü belirten Kılca, ''Karatay’da hayata geçirdiğimiz yeniliklerin ve projelerin en değerlilerini eğitim alanındaki uygulamalarımız oluşturuyor. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bu nedenle yeni nesillerimizin iyi ve kaliteli eğitim ile yetişmesine verdiğimiz destek, geleceğe yaptığımız en değerli yatırımdır." dedi. 
Karatay Belediyesi tarafından yapımına başlanan Hamzaoğlu ve Doğuş Mahallesine kazandırılan iki anaokulun inşaat çalışmalarında son aşamaya gelindi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, okul inşaatlarını yerinde inceledi. İlk olarak Hamzaoğlu Mahallesi’nde yapılmakta olan anaokulunu ziyaret eden Kılca, buradaki çalışmalar hakkında müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı. Birim Müdürlerinin de eşlik ettiği ziyaretin ardından Başkan Kılca, Doğuş Mahallesi’nde yapımı devam eden anaokulunu ziyaret etti.
Göreve geldikleri ilk andan itibaren eğitim yatırımlarını ön plana koyduklarını ifade eden Belediye Başkanı Hasan Kılca, okulların projeleri, çevre düzenlemesi ve eksikleriyle yakından ilgilendiklerini söyledi. 
Kılca, "Eğitim ve eğitimcinin dostu bir belediye olarak okulların yetersiz olduğu bölgelerde okul binası yaparak eğitimin hizmetine sunuyoruz. Bizim için eğitime yapılan yatırım en değerli yatırımdır ve geleceğin Türkiye'sinin daha güçlü temellerle inşasında önem bir adımdır. Bu kapsamda da göreve geldiğimizin daha ilk ayında 20 milyon yatırım bedeliyle 3 okulumuzun temelini attık. Aynı yıl içerisinde 3 okulumuzu da bitirerek Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik. Yine sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin, örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde, bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde bu yeteneklerini kullanmalarını sağlamak amacıyla Bilim ve Sanat Eğitim Merkezimizi de (BİLSEM) tamamlayıp Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik. Yaklaşık 6 milyon bedelle 2 anaokulumuzu da tamamlıyoruz. Çalışmaları yerinde görmek için Hamzaoğlu ve Doğuş Mahallelerimizde yapılmakta olan anaokullarımızı inceledik. İki anaokulumuz da bitmek üzere. Bu iki anaokulumuzu Temmuz ayı içerisinde tamamlayıp Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim etmiş olacağız. ''diye konuştu. 
 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS