Karatay Belediyesinden yeni toplu konut hamlesi

Karatay Belediyesinden yeni toplu konut hamlesi
Karatay Belediyesinden yeni toplu konut hamlesi

Salih BÜYÜKSAMANCI/KONYA,(DHA)- KARATAY  Belediyesi, 42’inci toplu konut hamlesi olan “Aksa Park Toplu Konut Yapı Kooperatifi” projesini kamuoyuna açıkladı. Belediye Başkanı Hasan Kılca, ''Bu projelerimizle ilçemizde doğru yapılaşmaya, özel girişimlerin önünü açmaya ve vatandaşlarımızın çok daha konforlu yaşam alanlarına erişimine katkı sunuyoruz” dedi. 
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay’ın her karışına hizmet ulaştırmak için mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştıklarını söyledi. Başkan Hasan Kılca, “Karatay’ın her noktasında titiz bir şekilde çalışıyor, ilçemizin gelişimi ve dönüşümü adına şehrimizde yeni yaşam alanları oluşturuyoruz. Bugün ilçemizin neresine bakarsanız orada devam eden veya tamamlanmış bir çalışmamızı görmek mümkün. İlçemizin estetik nitelikleri, farklılıkları vatandaşlarımızın beğeni tercihlerine göre belirlenirken, tarihi değerlerimiz ve kültürel mirasımızla da harmanlanarak ilçemiz mimarisine uygun yaşam alanları kazandırmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Mekânlar için olmazsa olmaz diyeceğimiz unsurların başında güvenli olması gelirken bununla birlikte yaşanılabilir mekân, dayanıklı, kalıcı, uzun ömürlü ve fonksiyonel işlevlere sahip olması bulunduğu yere özgün olması başlıca hedefimiz. Yaptığımız konutların bir kimlik doğrultusunda hayata geçmesini önemsiyoruz” dedi. 
Kılca, ''Açıkladığımız yeni toplu konut hamlemiz, belediyemiz öncülüğündeki 42’nci proje olacak.  Karatay’ımıza ve Konya’mıza hayırlı olsun. Bugüne kadar belediyemiz öncülüğünde üretilen 21 bin 344 daireye bu projemizle 312 daire daha eklemiş olacağız. Karatay Aksa Park Toplu Konut projemiz; konum olarak Küçük Kumköprü Caddesinde Akcami ve Mancılık Sokak kesişiminde bulunan 24 Bin 300 metrekarelik kentsel dönüşüm alanında yer almaktadır. 3+1 ve iki tip 2+1 olmak üzere toplamda 312 daireden oluşan projemiz ayrıca 17 bin metrekarelik yeşil alandan oluşmaktadır. Proje kapsamında Spor alanları, peyzaj düzenlemeleri, park ve dinlenme alanları ile kapalı otopark bulunmaktadır. Her biri 6 kat olmak üzere 26 bloktan oluşan kooperatifimize üye başvurularını ise 13-17 Eylül tarihleri arasında https://aksapark.karatay.bel.tr/ adresimizden alacağız. Projemizin ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi. 
 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS