Karatay'a Mahalle Genç Ofisi kazandırılıyor

Karatay'a Mahalle Genç Ofisi kazandırılıyor
Karatay'a Mahalle Genç Ofisi kazandırılıyor

 Muhammed Salih BÜYÜKSAMANCI/KONYA,(DHA)-  Karatay Belediyesi, Türkiye’nin en büyük kitap kafe erinden birisinin de olduğu gençlik merkezi projesinin yanı sıra Konya’nın ilk 'Mahalle Genç Ofisi'ni Karatay’a kazandırıyor. 
Karatay Belediyesi ile Konya Gençlik ve Spor Müdürlüğü arasında önemli bir işbirliği protokolü imzalandı. Söz konusu proje kapsamında, Celalettin Karatay Gençlik Merkezi ve Sarıyakup Mahallesi’nde belediyeye ait bina, iç tefrişatı, gerekli tüm düzenlemesi gerçekleştirilerek Konya Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne tahsis edilecek.
İçerisinde Türkiye’nin en büyük “Kitap Kafe”lerinden birisinin de olduğu Konya’nın en büyük gençlik merkezi, Karatay Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçiyor. İçerisinde “Kitap Kafe”nin yanı sıra “İnavasyon Atölyesi”, “Güzel Sanatlar Atölyesi”, “Akıl ve Zeka Atölyesi”, “Cep Sineması”, “Has Oda”, “Mavi Oda”, “Yeşil Oda” ve daha birçok alanın bulunduğu Konya’nın en büyük gençlik merkezi gençlerin eğitim, kültür ve sosyal anlamdaki her türlü ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte olacak. 
Karatay Belediyesi, Konya’nın en büyük gençlik merkezi projesinin yanı sıra yine Konya’nın ilk “Mahalle Genç Ofisi”ni de ilçeye kazandırıyor. Sarıyakup Mahallesi’nde hayata geçecek proje kapsamında ise gençlerin kültürel, eğitim ve sosyal faaliyetlere katılarak çok daha fazla sosyalleşmesini hedefliyor. 
Her iki proje için Konya Valiliği’nde düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya’da gençliğe yönelik birçok güzel projeyi hayata geçirdiklerine vurgu yaparak Karatay Belediyesi ile İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün işbirliği yaparak ‘gençlerimize daha iyi nasıl hizmet verebiliriz’in gayreti içerisinde olduklarına vurgu yaptı.
Vali Vahdettin Özkan, “Özellikle gençlerimize ve gelecek nesillerimize yönelik hizmetlerin daha da yaygınlaştırılması oldukça insani görev ve sorumluluklar arasındadır. Bu ailelerin, anne ve babaların da görevleri aynı zamanda. Ama aynı zamanda da kamunun, devletin ve yerel yönetimlerin de görevi. Bu bağlamda geleceğe yönelik hizmetler en başta gelenlerdir. Hem maddi hem de manevi anlamda gençlerimizin iyi yetişmesi, kendilerine ve memleketlerine faydalı birer vatandaş olmaları adına hükümetimiz ve yerel yönetimlerimiz bu bağlamda önemli projeler üretiyor. Yine belediyelerimiz, hem toplumsal dayanışma ve yardımlaşmada, hem eğitim ve sağlıkta hem de gençlerimize yönelik büyük bir gayret içerisindeler” dedi. 
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da Konya’ya hizmet adına herkesin elini taşın altına koyduğuna vurgu yaparak, Karatay Belediyesi olarak üzerlerine düşeni yapmaya çalıştıklarını söyledi.
Başkan Hasan Kılca, “Sayın Valimizin koordinesinde bütün kamu kurum ve kuruluşları ile belediyeler olarak bugüne kadar birçok ortak projeye imza atıyoruz. Gerek valiliğimiz, gerek kamu kurum ile kuruluşlarımız gerekse de belediyelerimiz arasında gerçekten de çok güzel bir uyum var. Şehrimizde bir ahenk var. Bugün imzaladığımız protokol de bunun bir yansıması. Bizler de Karatay Belediyesi olarak spor, sağlık, eğitim, kültür ve sosyal alanda önemli projeler hayata geçiriyoruz ama gençlerimize, eğitime yönelik projelerimizi ayrı bir önemsiyorum. Bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemlerde de Karatayımız, hemşehrilerimiz ve gençlerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 
 Kılca,  ''Bugün imzalarını attığımız bu protokolle Karatay Gençlik Merkezi’mizin giriş katına Türkiye’nin en büyük ‘Kitap Kafe’ projesini hayata geçiriyoruz. Gençlerimiz; oldukça nezih ve binlerce kitabın olduğu bir ortamda eğitimlerine, geleceklerine katkı sunacaklar, derslerine çalışabilecekler. Yine tabii şehrimizde birçok gençlik merkezi bulunuyor ve çok güzel hizmetlere imza atıyorlar. Biz de buna katkı olarak Konya’nın en büyük gençlik merkezine imza atıyoruz. Bu projelerin yanı sıra şehrimizin ilk ‘Mahalle Genç Ofisi’ projesini de hayata geçiriyoruz. Tesislerimiz gençlerimize vatandaşlarımıza haftanın 7 günü ve 24 saati hizmet verecek. Projelerimiz, gençlerimizin hem eğitimleri hem maddi ve manevi anlamda yetişmeleri bağlamında çok önemli. Yine Sarıyakup Mahallesi ‘Mahalle Genç Ofisi’mizi hayata geçiriyoruz. Söz konusu projemiz; gençlerimize, Karatay’ımıza ve Konyamıza güzel hizmetlerde bulunacak. Projelerimizin şimdiden hayırlı olmasını diliyor, projemize katkı sunan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Konya Valimiz Sayın Vahdettin Özkan’a yine İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile Konya Gençlik ve Spor Müdürü Abdurrahman Şahin, Konya Valiliği koordinesinde hayata geçecek projelerin iş birliği protokolünü imzaladı.
 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS