Meram'da  Yaylapınar yeni pazar alanına kavuştu

Meram'da  Yaylapınar yeni pazar alanına kavuştu
Meram'da  Yaylapınar yeni pazar alanına kavuştu

Mümin KARACA/KONYA,(DHA)- MERAM  Belediyesinin yeni düzenlemesiyle cadde üzerinden kurtarılarak yeni alanına kavuşan  Yaylapınar Açık Pazarı hizmet vermeye başladı. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, pazar alanının yeni yerinde hizmet vermesiyle hem vatandaş ve esnafın hem de trafiğin rahatlatıldığını söyledi.
Yaylapınar Mahallesi Kaş Caddesi üzerinde kurulması dolayısıyla hem trafiğin aksamasına hem de alışverişin çok kötü şartlarda yapılmasına neden olan Yaylapınar Pazarı, Meram Belediyesinin 18'inci madde uygulamasıyla yaptığı düzenlemeyle yeni açık alanına kavuştu. Vatandaşların ve esnafların pazar alışverişlerini çok daha rahat ve konforlu yapmalarını sağlayacak yeni alanın sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek gerçekleştirilen çizimlerinin tamamlanmasının ardından esnafların yeni yerleri Meram Belediyesinde gerçekleştirilen kura ile belirlendi. Yeni alanı ve çehresiyle kapılarını cumartesi günü vatandaşlara açan Yaylapınar açık pazar yerinde  yaklaşık 4 bin  metrekarelik bir alanda 44 tuhafiye, 44 de meyve sebze gıda grubu olmak üzere toplam 88 pazarcı esnafı tezgâh açabiliyor. Yaylapınar Pazarı, yapılan düzenlemeyle birlikte  önemli bir açığı kapatacak, pazarın kurulduğu günlerde yaşanan trafik sıkışıklığını da önemli ölçüde çözecek. 
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Bunu sağlayacağımız güne kadar hali hazırda zorlu şartlarda hizmet veren pazar alanlarımızı vatandaşlarımızın rahat alışveriş yapabilecekleri şekilde yeniden düzenliyoruz. İşte bunlardan biri de Yaylapınar Pazar Alanı oldu. Pazarımızı cadde üzerine kurulmaktan, sokak aralarını işgal etmekten kurtardık. Hem vatandaşımızı, hem esnafımızı hem de trafiği rahatlattık. Özellikle sosyal mesafe kurallarının önem arz ettiği bu dönemde vatandaşlarımızı hayati önem taşıyan sıkışıklıktan kurtarması da şu zorlu günler için önem arz ediyor. Tüm bu özellikleri ve güzellikleriyle yeni alan mahallelerimize ve Meram’ımıza hayırlı olsun”  dedi. 
      

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS