‘Meram’da yaz’ ödüllü fotoğraf yarışması başladı

‘Meram’da yaz’ ödüllü fotoğraf yarışması başladı
‘Meram’da yaz’ ödüllü fotoğraf yarışması başladı

Mümin KARACA/KONYA, (DHA) - MERAM Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Meram’da yaz’ konulu ödüllü fotoğraf yarışması başladı.
Meram Belediyesi, 4 mevsim 365 gün boyunca tarihi ve doğal güzellikleriyle tüm güzel ruhlara görsel bir şölen sunan Meram’ın güzelliklerini gözler önüne sermek amacıyla yeni bir yarışmaya imza attı. ‘Meram’da yaz’ konulu bu ödüllü fotoğraf yarışmasıyla Konya’nın incisi Meram’ın tüm güzellikleri objektiflere yansıyacak. Meram’da bulunan camii, medrese, han, hamam gibi tarihi yapıların, Meram’ın dört bir yanında bulunan doğal güzelliklerin, 80 Binde Devr-i Alem Parkı ve Millet Bahçesi gibi cazibe merkezlerinin, ilçenin ve insanlarının yaz ile başlayan çoşkusunun yansıtılmasının hedeflendiği yarışma, tanıtım içinde önemli bir fırsat doğuruyor. Yarışma dijital renkli fotoğraf olmak üzere tek kategori üzerinden gerçekleştirilecek ve 2020 yılı Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayacak. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmada her katılımcı en fazla beş eserle katılabilecek. Katılım sağlamak isteyenler fotoğraflarını meraminenguzelhali.meram.bel.tr internet adresi üzerinden kayıt yaparak fotoğraflarını yükleyebilecekler. Yarışmada ödül alan eserler meraminenguzelhali.meram.bel.tr web sitesinde yayınlanacak ve ‘Meram’da Yaz’ isimli fotoğraf kitapçığında yer alacak. 1 Eylül tarihinde saat 23.00’de bitecek olan yarışmanın Birincilik ödülü 4 bin, İkincilik ödülü, 3 bin, Üçüncülük ödülü 2 bin, Mansiyon ödülü 500 TL ve sergilemeye hak kazananların ödülü ise 250 TL olarak belirlendi.
BAŞKAN KAVUŞ: “MERAM’IN GÜZELLİKLERİNİ YENİDEN KEŞFETME İMKANI BULACAĞIZ”
Tüm fotoğraf sanatçılarını ve fotoğrafseverleri yarışmaya katılmaya davet eden Başkan Mustafa Kavuş, “Konya’nın dört bir yanı güzeldir ama Meram başka güzeldir. Konya’da yaşamak güzeldir ama Meram’da yaşamak başka güzeldir. Konya’yı anlatan her bir fotoğraf özel ve güzeldir ama Meram’ı anlatan fotoğraf başka bir özeldir ve başka bir güzeldir. Biz düzenlediğimiz fotoğraf yarışmalarını, Meram’ı ve Meram’ın doğal güzelliklerini yeniden görmek ve yeniden keşfetmek için birer fırsat olarak görüyoruz. İşte bu nedenle tüm fotoğrafseverleri bu özelliği ve güzelliği bir kez daha yaşamaya davet ediyorum. Meram’ın bilinen, bilinmeyen tüm güzelliklerini sizler sayesinde bir kez daha keşfedeceğiz ve tarihe yeni notlar düşeceğiz. İşte tüm bunlar için kolları sıvayan her bir hemşehrime şimdiden teşekkür ediyorum”dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS