Pankobirlikte nöbet değişimi yapıldı

Pankobirlikte nöbet değişimi yapıldı
Pankobirlikte nöbet değişimi yapıldı

Duygu KARAKOÇ/KONYA,(DHA)-  PANCAR Ekicileri Kooperatifleri Birliği’nin (PANKOBİRLİK) genel kurulunda 21 yıl boyunca yönetim kurulu başkanlığını yapan Recep Konuk görevi Ramazan Erkoyuncu'ya devretti. 
Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl yapılamayan 48. Olağan Mali Genel Kurulu ile 49. Olağan Seçimli Genel Kurulu, birliğin Ankara’daki merkez binasında gerçekleştirildi.   
21 yıllık görev süresinde Birliğin hizmetlerindeki değişimi rakamlarla özetleyen Pankobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk “21 yılın ardından bir tazelenmeye, budanmaya ihtiyacımız vardı. 21 yılın sonunda ben direksiyondan ayrılıyorum, ama yine aynı arabadayım. Sadece arabanın içinde oturacağım koltuk değişiyor. ” dedi.
Konuk, tüm kooperatiflerin ortak sorunu olan bir meseleyi yaptıkları girişimlerle çözdüklerini ve yapılan kanun değişikliğiyle  Kooperatif Satış Mağazalarının hem ortak dışı satış, hem de faaliyet konusu dışında ürün satışı yapma imkânına kavuştuğunu belirtti.  
Konuk, ''Nöbeti devralacak arkadaşlarım ile PANKOBİRLİK’teki mesai arkadaşlarıma da bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Önce mesai arkadaşlarıma sesleneceğim. Aynı gayretinizi, aynı samimiyetinizi ve PANKOBİRLİK’te oluşturduğumuz çalışma ahlakını sıkı sıkıya muhafaza edin. Çünkü bu kurum sadece bir işyerinden ibaret değildir. Bu kurum yüzbinlerce ailenin işine, aşına, tarladaki alın terine bekçilik yapan merkez kaledir. Bu kalenin surlarında gedik oluşur, bu kale viraneye dönerse, Türkiye’nin dört bir tarafındaki pancar üreticisinin hisarları istila edilir. Nöbeti devralacak arkadaşımıza da sözüm şudur. Bu kurum 21 yıl boyunca guguk kuşlarını yuvasından da çiftçinin tarlasından da uzak tuttu, şimdi dikkatli olma dikkat etme yükümlülüğü sizdedir.''diye konuştu.    
Genel kurulda, Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine 4 yıl süreyle, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ramazan Erkoyuncu, Alpullu Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ramis Özgen, Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Mustafa Saatcı, Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Kürşat Arslan, Erciş Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Faruk Ünal,  Samsun Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Osman Yıldırım, Uşak Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Zafer Arpacı, Balıkesir-Bursa Pancar Ekicileri Kooperatifi Üyesi Ramazan Ülker, Akşehir-Ilgın Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Yusuf Yazır, Kütahya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ahmet Genç, Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Sebahattin Karasakal seçildi. 
Pankobirlik Başkanlığına seçilen  Ramazan Erkoyuncu,  ''Seçime tek liste gidilmesinde emeği, katkısı olan Elbistan Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Aslan’a teşekkür ederim. Bizim gibi kurumlarda esas olan, öncelikli olan adalet ve temsil noktasında eşitliktir. Bu kurumda Türkşeker ile birlikte 32 kooperatifimiz yönetimde temsil edilsin edilmesin herkes ev sahibidir. Bunu seçilenlerin söylediği gibi popülist bir ifade olarak kullanmıyorum, bunu yürekten söylüyorum. Hepimizin bu kurumun işler ile ilgili ortak emeği ortak gayreti gerekiyor Bizim yönetim kurulu olarak birinci önceliğimiz bu birliği adaletle ve herkese eşit hizmet götürerek sağlamak, muhafaza etmek olacak. Bizim görevimiz işimizi iyi yapmak. Ama size de bir görev düşüyor, düzensiz ve savurgan bir şekilde yönetirsek bizi uyarmak sizin göreviniz, uyarmazsanız vebali sizin üstünüzedir. Tekraren ve tüm samimiyetimle söylemek istiyorum, herkes bu evin sahibi, bu ev herkese aittir. Birlikten kuvvet doğar, beraber bu işi hep birlikte yönetelim diyerek bana güvenen 31 kooperatifimize ve tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Sizi mahcup etmemek için elimden geleni tüm samimiyetimle yapacağım, çok çalışacağım ve kurumumuzu inşallah elbirliği ile daha yukarılara taşıtacağız” dedi.
 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS