Sağlık Bakanı Koca, SOBE'yi ziyaret etti

Sağlık Bakanı Koca, SOBE'yi ziyaret etti
Sağlık Bakanı Koca, SOBE'yi ziyaret etti

Mehmet IŞIK/KONYA, (DHA)- SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi'ni (SOBE) ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Konya’ya gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Selçuklu Belediyesi tarafından Konya’ya kazandırılan ve Türkiye’ye örnek bir proje olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE)’ni ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde engellilerle ilgili birçok hukuki düzenlemelerin hayata geçirildiğini ve önemli projelere imza atıldığını ifade eden Bakan Koca, “Türkiye'de olmayan bir modelin Konya'da hayata geçirilmesi ve bir ilçe belediyemizin bu kadar büyük bir yatırım yapmış olması şehir adına ortaya konulan vizyonu göstermesi açısından son derece önemli. Böyle önemli bir tesisin Konya’ya genelde de tüm Türkiye'ye örnek teşkil etmesi ve hizmet vermesi, bir farkındalığı beraberinde getiriyor. Bu eserin hizmete girmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum ve bu örneklerin çoğalmasını temenni ediyorum.” dedi.
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Bakan Koca’ya ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Kendilerini Konya'mızda ve Selçuklu'muzda ağırlamaktan büyük bir memnuniyet  duyduk. Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi'mizle ilgili duygu ve düşüncelerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. SOBE’nin yakmış olduğu farkındalık ışığının tüm Türkiye’ye yansıması temennisinde bulunuyorum."diye konuştu. 

Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS