Cezaevinde çini yarışması

Cezaevinde çini yarışması
Cezaevinde çini yarışması

Oğuzhan KILIÇ/KÜTAHYA,(DHA)- KÜTAHYA E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu çini atölyesinde çalışan hükümlü ve tutuklular arasında 'el sanatları çini' yarışması düzenlendi.

Kütahya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda eğitim ve kültür faaliyetleri çerçevesinde Çini atölyesinde çalışan hükümlü ve tutuklulara yönelik el sanatları çini yarışması düzenlendi. Jüride ise Mehmet Koçer, Mehmet Yıldırım, Nida Olçar, İsmail Yiğit, İbrahim Kocaoğlu, Fikret Aydoğdu yer aldı. Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, cezaevlerindeki atölyelerin hükümlü ve tutukluları meslek sahibi yaparak hayata kazandırdığını belirterek, "İnfazın yanında aslında hükümlü kardeşlerimizin tekrar topluma kazandırılması, topluma uyum sağlamaları önem taşıyor. Hükümlü ve tutukluların çini atölyesinde üretmiş olduğu eserlerle ceza infaz kurumlarının insanların kapatıldığı kapalı bir kurumdan ziyade Kütahyamızı, çinimizi tanıtma alanında büyük önem taşımaktadır. Kütahya Ceza infaz Kurumunda çini tekstil, kundura başta olmak üzere birçok işkolunun bulunuyor. Her eser  şahsımca benim gözümde birincilik değerine sahiptir" dedi.

Yarışma sonrası hükümlü ve tutukluların yaptığı çini ürünleri jüri tarafından değerlendirerek dereceye girenlere ödülleri, Cumhuriyet Başsavcımız Evren Akbey, Cezaevi Savcısı Semih Hamedi, Kurum Müdürü Kasım Demiralp tarafından verildi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS