Kütahya'da mahalle bekçileri göreve başladı

Kütahya'da mahalle bekçileri göreve başladı
Kütahya'da mahalle bekçileri göreve başladı

Oğuzhan KILIÇ/KÜTAHYA,(DHA)- KÜTAHYA'da intibak eğitimini tamamlayan 73 çarşı ve mahalle bekçisi göreve törenle başladı.

Polisevinde düzenlenen törene Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik ile Emniyet Teşkilatı mensupları katıldı. Kütahya Emniyet Müdürü Hasan Çevik, eğitimlerini tamamlayan 100 çarşı ve mahalle bekçisinin 73’ünün göreve başladığını söyledi. Bekçilerin nüfus yoğunluğuna göre il merkezi ve ilçelerde görevlendirileceğini belirten Çevik, "Çarşı ve mahalle bekçilerimizin 50’si il merkezinde 50’si nüfus yoğunluğuna göre belirlenmiş ilçelerimizde görev yapacak. Mıntıkalar belirlendi. İlk etapta görev yapılan birimlerin tanınması için dönüşümlü olarak çalışılacak. Daha sonra tek mahallede sabitlenecek. İkişer kişilik devriyeler halinde 17 grup belirledik, bekçilerimiz haftanın 6 günü mesai yapacak" dedi.

Kütahya’da göreve başlayacak olan çarşı ve mahalle bekçilerinin 100 kişiyle sınırlı kalmayacağını, İçişleri Bakanı Süleyman’ın Soylu’nun talimatıyla artırılacağını kaydeden Vali Dr. Ömer Toraman, "Kütahya, görevlendirilen çarşı ve mahalle bekçileriyle hizmetini yürütecek hale geldi. İnşallah 100 kişilik kadroyu en etkin şekilde kullanmaya başlayacağız. Fakat bu 100 kişiyle sınırlı olmayacak. Sayın Bakanımızın kadroların artırılması noktasında talimatları oldu. Kütahya’mızda da ikinci etapta yeni kadrolar ihdas edilmesiyle sayımız daha da artacak" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS