Alaşehir'e tarım OSB için çalışmalara başlandı

Alaşehir'e tarım OSB için çalışmalara başlandı
Alaşehir'e tarım OSB için çalışmalara başlandı

MANİSA'nın Alaşehir ilçesinde, Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin (TDİOSB) kuruluş çalışmalarına başlandı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen 21 Şubat'ta Manisa programına katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Alaşehir'de TDİOSB kurulacağını açıkladı. Kemaliye Mahallesi bölgesinde kurulacak bölge için çalışmalara başlanırken, teknik incelemeler yapıldı. Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, TDİOSB Daire Başkanı Deniz Oruç ve teknik ekibi, Alaşehir Tarım ve Orman Müdürü Tarık Memiş, Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Musatafa Seyhan, Manisa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitki Sağlığı Şube Müdürü Köksal Aksu ve teknik elemanlar çalışmalara katıldı. Hazırlanan projenin bakanlığa sunulacağı kaydedildi.


1.8 milyon metrekarelik alanda yer alacak TDİOSB'nin kuruluşu tamamlandığında; jeotermal ısıtmalı teknolojik serada, teknolojinin tarımda etkin bir şekilde kullanıldığı, nitelikli iş gücü ve teknik kapasitesi yüksek personeller başta olmak üzere 1500 kişinin sera içerisinde, 1500 kişinin de sera dışındaki muhtelif alanlarda istihdam edilebileceği belirtildi.


Nurettin DOĞAN / ALAŞEHİR (Manisa), (DHA)Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS