Salihli'de istihdam teşvikleri konuşuldu

Salihli'de istihdam teşvikleri konuşuldu
Salihli'de istihdam teşvikleri konuşuldu

MANİSA'nın Salihli Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TSO) istihdam seferberliği konulu toplantı düzenlendi.

Salihlili işadamları, oda başkanları, mali müşavirler ve sivil toplum kuruluşları, Salihli TSO ile Salihli Ticaret Borsası tarafından 'Burası Türkiye burada iş var' sloganıyla düzenlenen 'İstihdam Seferberliği 2019' adlı toplantıya yoğun katılım gösterdi. Salihli TSO'nun Sardes Konferans Salonu'nda düzenlenen bilgilendirme toplantısına; Salihli Kaymakamı Levent Kılıç, Manisa SGK İl Müdürü Yavuz Kurt, Manisa İŞKUR Müdür Vekili Eşref Aslan, esnaf ve sanatkarlar temsilcileri, bankacılar ve çok sayıda iş dünyası temsilcisi katıldı.

Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, 25 Şubat'ta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde açıklanan ikinci istihdam seferberliğinin, ekonomik sıkıntılar içindeki işverene yönelik pek çok kolaylıklar içerdiğini, istihdamı artırmayı amaçlayan bu teşvikleri detaylı olarak öğrenmek amacıyla bu toplantıyı düzenlediklerini ifade etti. Manisa SGK İl Müdürü Yavuz Kurt ise, slaytlar eşliğinde yeni istihdam seferberliğinin detayları hakkında bilgi verdi. SGK primlerinin uygun seviyelere çekilmesi konusundaki işverenlerin taleplerinin dikkate alındığını ve buna uygun düzenlemeler yapıldığını vurgulayan Kurt, yeni düzenlemelerle 2.5 milyonluk istihdam hedeflendiğini ifade etti. Genç girişimci teşviği, işsizlik sigortası teşviği, yeni nesil teşvik teşvik gibi düzenlemeler hakkında bilgi veren Kurt, işverenleri iş kazalarını takip etmekte daha dikkatli olmaya davet etti.

Manisa İŞKUR Müdür Vekili Eşref Aslan ise kurumun sunduğu iş başı eğitim programının en çok yararlanılan teşviklerin başında geldiğini vurguladı. 2-5 yaş arasında çocuğu olan annelere kreşten aldıkları fatura karşılığında 400 TL ödeme yaptıklarını kaydeden Aslan, Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) ile yetiştirilmek istenen personele yönelik destek verdiklerini söyledi. Son olarak konuşan Salihli Kaymakamı Levent Kılıç, istihdam seferberliği kampanyasının başarılı olması temennisinde bulundu. Toplantının soru-cevap bölümü de ilgi çekti. SGK ve İŞKUR müdürlerine karşılaştıkları sorunlar hakkında bilgi veren işverenler ve mali müşavirler, toplantıdan büyük yarar sağladıklarını belirtti.

Emre SAÇLI / SALİHLİ (Manisa), (DHA)

Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS