hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dedesinin hikayesini izleyen Başkan Durbay, duygu dolu anlar yaşadı

  Dedesinin hikayesini izleyen Başkan Durbay, duygu dolu anlar yaşadı
  expand

  Dedesinin hikayesini izleyen Başkan Durbay, duygu dolu anlar yaşadı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MANİSA, (DHA)-MANİSA Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından 484. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında 'Magnesia'dan Manisa'ya Lirik Tarih Gösterisi' sahnelendi. Dedesi Sarı Mehmet Efe'nin hikayesinin de yer aldığı oyunu izlerken duygu dolu anlar yaşayan Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, "Umarım bundan sonra Manisa festivallerin, sanatın, kültürün kenti olur. Bu anlamda biz de üzerimize düşen ne varsa yapacağız" dedi.

  Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları 484. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında 'Magnesia'dan Manisa'ya Lirik Tarih Gösterisi'ni sahneledi. Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay'ın da katıldığı prömiyerde izleyenler hem keyifli hem duygusal anlar yaşadı. Manisa'nın mitolojik öyküsüyle başlayıp, Kurtuluş Savaşı ve sonrasına uzanan hikayesinin konu edildiği gösteride duygu dolu anlar yaşandı.

  Gösteri sonrası vatandaşlara hitap eden Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, hem oyuncuları tebrik etti hem de vatandaşlara salonu doldurdukları için teşekkür etti. "Bizi Manisa'nın güzel tarihinde muhteşem bir yolculuğa çıkardınız" diyen Başkan Durbay "Benim için bugün sürpriz olan bir şey daha vardı. Hem Manisa'da seçilen ilk ilçe belediye başkanı olarak Makbule'nin hikayesini izlemek hem de Sarı Mehmet Efe'nin torunu olarak onun hikayesini dinlemek benim için büyük bir gurur ve onurdu. Dedem tarih kitaplarında geçer ama çok fazla da bilinmez. Daha çok Parti Pehlivan olarak anılır. Dedem çok fazla düşman öldürdüğü için tetik çeken işaret parmağı ve kellesi Atina'ya gönderilmiştir. Bu vesileyle bugüne kadar ebediyete irtihal etmiş tüm atalarımızı ve bugün üzerinde yaşadığımız bu toprakları bize vatan bırakan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi saygı ve sevgiyle anıyorum. Umarım bundan sonra da Manisa festivallerin, sanatın, kültürün kenti olur. Bu anlamda biz de üzerimize düşen ne varsa yapacağız" dedi.(DHA)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow