hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Şehzadeler'de engelli vatandaşlara nakil aracı desteği

  Şehzadelerde engelli vatandaşlara nakil aracı desteği
  expand

  Şehzadeler'de engelli vatandaşlara nakil aracı desteği

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MANİSA, (DHA) - MANİSA'nın Şehzadeler Belediyesi'nin engelsiz nakil aracı, yüzme kursuna katılan 12 engelli vatandaşı evlerinden alarak Olimpik Yüzme Havuzu'na ulaştırıyor, kurs bitiminde evlerine geri bırakıyor. Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, "Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata daha fazla katılım sağlaması ve spor aktivitelerinden faydalanması için çalışıyoruz" dedi.

  Şehzadeler Belediyesi Engelsiz Nakil Aracı, engelsiz vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Manisa Olimpik Yüzme Havuzu'nda eğitim gören çocuk ve yetişkinlerin bulunduğu 12 görme engelli vatandaş, Şehzadeler Belediyesi'nin sağladığı ulaşım desteği ile rahatlıkla kurslara gelip gidebiliyor. Engelli vatandaşların sosyal hayata daha fazla uyum sağlaması için ellerinden gelen tüm katkıyı sunacaklarını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, "Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata daha fazla katılım sağlaması ve spor aktivitelerinden faydalanması için çalışıyoruz. Engelsiz Nakil Aracı projemizle onların yüzme kursuna ulaşımını kolaylaştırarak önemli bir engeli ortadan kaldırdık. Bu projemizle hem engelli vatandaşlarımızın hem de ailelerinin yükünü bir nebze olsun hafifletmeyi amaçlıyoruz. Şehzadeler Belediyesi olarak, engelli bireylerin yanında olmaya ve onların hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz" dedi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  'BELEDİYE BAŞKANIMIZ GÜLŞAH DURBAY'A ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ'

  Şehzadeler Belediyesi'nin engelli vatandaşlar için sağladığı bu hizmetten ötürü çok mutlu olduklarını ifade eden Huri Eroğlu "Ben görme engelli çocuk velisiyim. Belediyenin servis hizmetinden yararlanıyoruz. Bizlere böylesine güzel bir desteği sağladıkları için Şehzadeler Belediye Başkanımız Gülşah Durbay'a çok teşekkür ediyoruz. Vermiş oldukları hizmetten çok memnunuz. Bu sayede artık çocuklarımızı kısa sürede sosyal etkinliklere gönderebiliyoruz" dedi.

  'ENGELSİZ NAKİL ARACININ BİZE TAHSİS EDİLMESİ BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ'

  Kendisinin de görme engelli bir vatandaş ve veli olduğunu ifade eden Cansu Zengin ise "Benim de görme engelli bir kızım var. Aynı zamanda kendim de görme engelliyim. Belediyemizin bu aracı bize tahsis etmesi bizi çok mutlu etti. Bizim çocuklarımızı okuldan alıyor. Buraya kadar getiriyor. Sonra da evlerimize kadar dağıtıyor. Bu Engelsiz nakil aracı sayesinde hiçbir zorluk çekmeden çocuklarımız yüzme kursuna geliyorlar" diye konuştu.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow