Mardin'de hayvan hastanesi açıldı

Mardin'de hayvan hastanesi açıldı
Mardin'de hayvan hastanesi açıldı

Nezir GÜNEŞ/MARDİN,(DHA)- MARDİN Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak ve evcil hayvanların tedavi edilebileceği hayvan hastanesi açıldı.
Sokak hayvanları ile evcil, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların da tedavi edileceği Mardin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Hastanesi'nin açılışı gerçekleşti. Evren Mahallesi'nde yer alan ve içinde ameliyathane, kan tahlil laboratuvarı, Yoğun Bakım ve Acil Ünitesi, dijital röntgen, ultrasonografi ile muayene, ameliyat öncesi ve sonrası bakım, hayvan yıkama ve kurutma odaları, yavrulu anne bölümü, karantina birimleri ve hayvan ambulansı bulunan hastane için açılış töreni düzenlendi.
Açılış törenine katılan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Yaman, hayvanlara hizmet edecek, hayvanların tedavisinin sağlanacağı ve onlara merhametle sevgi gösterilecek bir tesisi açmanın gurur verici olduğun söyledi. Mardin’i dünyada yaşanılabilir en güzel kentlerden biri yapmak için çalıştıklarını anlatan Vali Yaman, "Belediyecilik anlamında kurumsal ve kendi kendine işleyen belediyeyi oluşturmak için çalışıyoruz" dedi. Konuşmasının ardından Vali Yaman, tedavi görev hayvanlar hakkında veterinerler bilgiler aldı.

 

Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS