Midyatlı öğrenciler göz ve ağız sağlığı taramasından geçildi

Midyatlı öğrenciler göz ve ağız sağlığı taramasından geçildi
Midyatlı öğrenciler göz ve ağız sağlığı taramasından geçildi

Mehmet Halis İŞ/ MİDYAT (Mardin), (DHA)- MARDİN'in Midyat ilçesine bağlı köy okullarında eğitim gören 350 öğrenci, göz, ağız ve diş sağlığı taramasından geçirildi.

Midyat'ta, İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen 'Gülen Gözler Sağlıklı Gülüşler' projesi kapsamında Başyurt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönüllülerince 16 köyün taşıma merkezi olan Efeler Köyü İlk ve Ortaokulu'nda eğitim öğretim gören 350 öğrenci göz ve ağız diş sağlığı taramasından geçirildi.

Projesi kapsamında diş hekimleri Ramazan Doğan ve Yunus Deniz, öğrencilere diş fırçalamanın doğru şekilleri anlatıldıktan sonra, ağız ve diş sağlığı muayenesi yapıldı. Yapılan taramalar sonucunda oluşturulan bilgilendirme formları öğretmenlerine teslim edilerek, tedavi ihtiyacı olan öğrenciler kliniğe davet edildi.

Göz hastalıkları uzmanları Dr. Yaşar Dağ ile uzman Dr. Hasan Altunkaynak ise öğrencileri göz taraması testine tabi tuttu. Göz taraması testi uygulanması sonrası öğrencilerde göz tembelliği, şaşılık  olup olmadığı değerlendirilip, görme problemi olacağı düşünülen öğrencilerin öğretmenlerine bilgi verilerek, hastaneye yönlendirildi.

FOTOĞARFLI

 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS