Akdeniz Belediyesi'nden kesintisiz temizlik hizmeti

Akdeniz Belediyesi'nden kesintisiz temizlik hizmeti
Akdeniz Belediyesi'nden kesintisiz temizlik hizmeti

MERSİN, (DHA)-AKDENİZ Belediyesi; ilçe sakinlerinin temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşam hakkını korumak ve sürdürmek amacıyla, 7 gün 24 saat esasına göre kesintisiz şekilde temizlik hizmeti sunuyor.
Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, merkez-kırsal ayrımı yapmadan haftanın 7 günü ilçenin 65 mahallesine temizlik hizmeti veriyor. Ekipler, bir yandan merkezde kalan mahallelerde büyük boy ve mini süpürge araçları ile süpürme işlemi yaparken, mobil süpürge ekibi de belirlenen program dahilinde kırsal kesim ve köylere temizlik hizmeti sağlıyor.
Akdeniz genelinde her gün yaklaşık 400 ton çöpü toplayıp araçlarla şehir dışına çıkaran ekipler, salgınla mücadele amacıyla mahallelerde kurulan pazar yerlerini de temizliyor, ardından ilaçlayıp dezenfekte ediyor. Ekipler, Çok Amaçlı Çöp Toplama Aracı (ÇAÇA) ile 3 tonluk çöp konteynerlerini da boşaltırken, insan yoğunluğunun oluştuğu yerleri de salgına karşı dezenfektanlı su ile yıkayıp arındırıyor.
Müdürlük bünyesinde bulunan çöp taksiler ile günün her saati özellikle kent merkezinin yoğun hareketlilik yaşanan bölgelerindeki çöp ve atıkları toplayan ekipler, büyük ve küçük boy süpürge araçlarıyla da cadde ve sokakları süpürüp yıkıyor. Bu çalışmaların yanı sıra, mobil temizlik ekibi de hazırladıkları plan ve program dahilinde, özellikle kent merkezine uzak olan kırsal mahallelerin cadde, sokak ve meydanlarına çıkarma yaparak vatandaşlara temizlik hizmeti sunuyor.
Diğer yandan moloz ekibi ise, inşaat veya tadilat çalışmaları sonrası ortaya çıkan tonlarca moloz ve atıkları iş makineleri yardımıyla kamyonlara yükleyip kent merkezinden çıkarırken; çocukların oyun alanına çevirdiği okul bahçeleri de yıkanıp temizleniyor; camiler, park ve yeşil alanlar gibi vatandaşların ortak kullandığı mekanlar önce temizliyor, ardından da ilaçlı su ile dezenfekte ediyor.
Merkez-kırsal veya uzak-yakın ayrımı yapmadan, ilçenin 65 mahallesine temizlik hizmeti veren ekipler, ilçe genelindeki binlerce çöp konteynerini de yine ilaçlı su ile yıkıyor, tonlarca molozu, her türlü evsel ve tarımsal atığı ilçeden çıkarıp temiz ve sağlıklı bir Akdeniz için gece-gündüz hizmet veriyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, 7 gün 24 saat esasına göre sundukları bu hizmet sayesinde, Akdeniz sakinlerinin temiz, sağlıklı bir kent ve çevrede yaşam hakkını koruyup sürdürüyor.


 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS