{$ day.Temps.HighTemp $} °

Başkan Gültak, Büyükşehir ve MESKİ'ye çağrıda bulundu

Başkan Gültak, Büyükşehir ve MESKİ'ye çağrıda bulundu
Başkan Gültak, Büyükşehir ve MESKİ'ye çağrıda bulundu

MERSİN, (DHA)-AKDENİZ Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Gündoğdu Mahallesi'ndeki esnafları ziyaretinde, alt yapı konusunda yoğun şikayet aldıklarını dile getirerek, Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ bürokratlarına çağrıda bulundu.
Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Emin Genç, MHP İlçe Başkanı Mehmet Göverçile, ilçe teşkilatı, başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte Gündoğdu Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın talep, öneri ve şikayetlerini dinleyen Başkan Gültak; ivedilikle hareket edilmesi gerektiğini ifade ederek çözüm noktasında bürokratları ile görüşmeler yaptı.
Esnafları ziyareti sonrasında açıklama yapan Başkan Mustafa Gültak, bir dönem bulunulan bölgede asfalt sıkıntısı yaşandığını söyleyerek, "Biz gelip gündem ettik. Özellikle esnaf kardeşlerimiz ısrarla 'asfalt' dediler. Çok şükür asfalt döküldü ama özellikle ana caddede aşırı yağmura da gerek yok az yağmur yağdığında dahi durum kötü oluyor. Ben 4 hafta önce buradaydım. Gerekli bürokratları aradım. Kendilerine konum da attım. 'Esnafın yoğun şikayeti var' dedim. Yağmur yağdığında esnafın dükkanına 60-70 santimetre su giriyor. Tüm mobilyaları şişiyor. Elektrikli malzemeleri patlıyor" diye konuştu.
Başkan Gültak, "Gündoğdu Mahallesi'nden tekrar 'selam olsun' diyorum. Bizler selam götürmeye alıştık. MESKİ bürokratlarına ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı'na sesleniyorum. Özellikle kanalın olduğu bölgede esnaf ziyaret edilmelidir. Buradaki dertlerin dinlenmesi gerekmektedir. Buranın alt yapısı hızlı bir şekilde elden geçmelidir. Asfaltın belki de yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Teknik elemanların bunları görmesi lazım. Aksi takdirde bu kış buradaki dükkanlar aşırı derecede bu sulardan etkilenip zarara uğrayabilir" dedi.
Haftanın 4 ila 5 günü mahallelerde olduğunun altını çizen Başkan Gültak; "Vatandaşımızla iç içeyiz. Bürokratlarımın çoğu bizimle beraber, yanımızdalar. Bizi ilgilendiren konuları tek tek not alıp hızlı bir şekilde ilgilenmeye çalışıyoruz. Bizimle ilgili olmayan konuları mecliste gündeme getiriyoruz. Gündeme geldiği zaman biraz can sıkıntısı oluyor ama ne biz ne yapalım?" ifadesini kullandı.
Bölgede meydana gelen trafik sorunu hususunda da açıklama yapan Başkan Gültak; "Esnafımızın bu konuda da talepleri oldu. Hızlı bir şekilde trafik şube müdürümüzü aradım. Yerinde incelemelerin kısa sürede yapılacağı bilgisini verebilirim. Ulaşım Koordinasyon Merkezi'ne (UKOME) de bu konuyu getirecekler. Çünkü bir sıra park olduğu zaman sıkıntı olabiliyor. Umarım UKOME de bu caddenin daha kullanılabilir bir hal alması için levha sayısının artırılmasını sağlar" dedi.
Gündoğdu Mahallesi'nde hayata geçmesi planlanan Bilim Merkezi ile ilgili de açıklamada bulunan Başkan Mustafa Gültak; "Daha önce Akdeniz Kaymakamlığı'nın kullandığı binayı görüşmeler sonrasında bilim merkezimiz için uygun hale getirdik. Şu anda bilim merkezinin iç dizaynı yapılıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber hareket ediyoruz. Çocuklarımızın doğal hayatta da karşılarına çıkabilecek her şey ile ilgili bir bilim merkezi kurma hedefindeyiz. Mersin'de tek olacak şekilde 2022 yılının ilk çeyreğinde açmayı düşünüyoruz. Gündoğdu'ya, Akdeniz'e ve kentimize hayırlı uğurlu olur inşallah" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS