Başkan Gültak’tan bebek ziyareti

Başkan Gültak’tan bebek ziyareti
Başkan Gültak’tan bebek ziyareti

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de Akdeniz Belediyesi tarafından yeni yılda hayata geçirilen 'Hoş Geldin Bebek' projesi kapsamında bir aileyi ziyaret eden Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, bebeği sevip çiftin sevinç, mutluluk ve heyecanına ortak oldu.

Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ın talimatıyla başlayan; ‘Hoş Geldin Bebek Projesi' yoğun ilgi altında devam ediyor. Proje kapsamında, ilçe sınırları içerisinde yaşayıp yeni bebek sahibi olan aileler ziyaret ediliyor; dünyaya gözlerini yeni açan bebekler ve anneler için her türlü ihtiyacın yer aldığı çanta aileye hediye ediliyor.

Projenin başladığı bu yılın başından bugüne dek onlarca aileyi evinde ziyaret ederek, sevinç ve mutluluğunu paylaşan Başkan Gültak, proje kapsamında ulaşılan 200’üncü aileyi ziyaret etti. Karakaya Ailesi’ni, yaşadıkları Çilek Mahallesi’nde bulunan evlerine giden Başkan Gültak, Dede Mahmut Karakaya ile Baba Seyhan ve Anne Birsen Karakaya ile bir araya gelerek, henüz 1 haftalık Mahmut bebeği kucağına alıp uzun bir süre sevdi.

Başkan Gültak, projenin başlamasının ardından dünyaya gelen 200’üncü bebeği ve ailesini ziyaret ettiklerini belirterek, "En güzel günlerinde, anne ve babaların sevinç ve mutluluğuna ortak olmak, dünyaya gözlerini yeni açan güzel bebeklerimize bir nebze katkıda bulunmak istedik. Geçmişte unutulan insanlarımıza ulaşmak, gönüllerine dokunmak istiyoruz. Hayatın her anında insanlarımızın gönlüne dokunan hizmet ve projeleri hayata katmaya devam edeceğiz" dedi.

Başkan Gültak’ın; en mutlu ve sevinçli günlerinde kendilerini ziyaret etmesi ve projeye hayata geçirmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Karakaya Ailesi de teşekkürlerini dile getirdi.

Ziyarette; Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nde görevli psikolog, sosyolog ve ilahiyatçıdan oluşan Rehberlik ve Danışma Merkezi ekibi de çocuk sağlığı ve bakımı, beslenmesi, uyku düzeni gibi konularda ebeveynlere bilgiler verdi.

Bu yılın başında hayata geçen proje kapsamında ailelere hediye edilen çantada; bebek bezinden biberona, şampuandan ateş ölçere kadar birçok ürün yer alıyor.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS