Başkan Gültak'tan girişimci iş kadınlarına ziyaret

Başkan Gültak'tan girişimci iş kadınlarına ziyaret
Başkan Gültak'tan girişimci iş kadınlarına ziyaret

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Mersin Girişimci İş Kadınları Derneği (GİŞKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mürüvet Beydağı ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, kadın girişimcilerin üyesi olduğu Mersin Girişimci İş Kadınları Derneği'ne ziyarette bulundu. Başkan Gültak, GİŞKAD'ın çalışmalarını çok başarılı bulduklarını kaydetti. Göreve geldiklerinden bu yana Akdeniz Belediyesi olarak kadın eksenli önemli projelere imza attıklarına işaret eden Başkan Mustafa Gültak, "Biz en başından beri kooperatifçiliğe büyük önem veriyoruz. Özellikle de kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımını sağlayan üretime dönük güç birleşimlerini değerli buluyoruz. Her gün binlerce insanın yanından geçtiği, belediyemiz Kadın Emeği Diyarı’nı kadın kooperatiflerimize tahsis ettik. Kadınlarımızdan kira, elektrik, su vb. gibi giderler için hiçbir ücret almıyoruz. Daha çok kadına hizmet verebilmek adına da Kadın Emeği Diyarı’nı genişleteceğiz" dedi.
Kadınların statülerinin yükseltilmesi ve istihdama kazandırılmasının önem arz ettiğine vurgu yapan Başkan Mustafa Gültak, "Bunun için kadınlarımıza daha fazla destek sunmalıyız. Kendi işini kurmak veya meslek sahibi olmak isteyen kadınlar için ekonomik, sosyal ve kültürel projeler için de çalışmalarımız sürüyor. Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ile protokol imzalayıp bine yakın girişimci kadına 2019 yılı Temmuz ayından itibaren toplamda 3 milyon liradan fazla kredi desteği ulaşmasını sağladık" diye konuştu.
AİLE BÜTÇELERİNE DE KATKI SUNUYORLAR
Akdeniz’de 9 bölgede hizmete açılan Kültür ve Sanat Evleri’nde giyim, resim, ev tekstili kursları, el sanatları, ahşap boyama, ebru sanatı, takı tasarım, kuaförlük, bağlama, gitar, İngilizce ve okuma-yazma kursları, pilates, step ve aerobik kursları da verdiklerini hatırlatan Başkan Gültak, "Meslek kurslarına, yaklaşık 700 vatandaşımız başvuru yaptı. Kurslara katılan kadınlar, kazandıkları beceri ile yaptıkları üretimleri sayesinde aile bütçelerine katkı sağlayabiliyor. Kadınlarımızın fikirlerine, azmine ve gücüne her daim inanıyor ve destekliyoruz. Cesaretlerini ticari zeka ile birleştirerek hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen kadınlarımız hem ilçemiz Akdeniz'e hem kentimize hem de ülke ekonomimize katma değer sağlıyorlar. Bu bağlamda GİŞKAD Başkanı Sayın Mürüvet Beydağı ve yönetimini tebrik ediyor; başarılarının daim olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.
BEYDAĞI: AMACIMIZ KADINLARA ROL MODEL OLMAKTIR
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren GİŞKAD Yönetim Kurulu Başkanı Mürüvet Beydağı ise şunları kaydetti: "Girişimci ruha sahip çağdaş, mesleki ve nitelikli üyelerden oluşan bir derneğiz. Amacımız kadın girişimcilere destek eğitimleri vermek, onlara mentorluk yapmak ve rol model olmaktır. Başkan Gültak'ın da nazik ziyaretinden onur duyduk. Kendisi ile gelecek dönemlerde yapacağımız projelerimiz hakkında istişarede bulunduk. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyoruz." 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS