Başkan Gültak'tan Üçocak Mahallesi'nde inceleme

Başkan Gültak'tan Üçocak Mahallesi'nde inceleme
Başkan Gültak'tan Üçocak Mahallesi'nde inceleme

MERSİN, (DHA)-MERSİN'de, Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, Üçocak Mahallesi’ni ziyaret ederek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. 
Mahallede, AK Parti Milletvekili Hacı Özkan, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, AK Parti Akdeniz İlçe Başkanı Emin Genç, meclis üyeleri, bürokratlar ve muhtarlarla, belediye ekipleri tarafından yapılan alt ve üstyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Gültak, belediyenin yakın geçmişte ilçeye yaptığı ve yakında yapacağı hizmet, proje ve çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulundu. Başkan Gültak ve beraberindeki heyet, Akdeniz Belediyesi tarafından yapılan imar değişikliği ile yenileme çalışmaları başlatılan Hz. Ebubekir Camisi ile yapımı devam eden Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatını da gezdi, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Başkan Gültak, "Hz. Ebubekir camimiz çok yıpranmıştı, ayrıca lojmanında da problemler vardı. Yol ve arazi sıkıntısından dolayı burada imar değişikliği yapılması gerekiyordu. Buranın imarı ile ilgili gerekli çalışmalar yapıldı ve bittikten sonra da camimizi oturtabildik. Tabi bizden önce Sayın Kaymakamımıza da bu konuyla ilgilendiği için teşekkür ediyorum. Yasal süreçler bittikten sonra camimizde yenileme çalışması başladı. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Akdeniz; Cumhurbaşkanımızdan, bakanlarımız ve milletvekillerimizden aldığımız desteklerle her geçen gün değişiyor ve güzelleşiyor" dedi. 
Mersin İmam Hatip Lisesi binasının yenilendiğini de kaydeden Başkan Gültak, yeni yükselen okulun, bölgenin en büyük eğitim kurumlarından biri olacağını kaydetti. Milletvekili Özkan da konuşmasında, hükümetin Mersin’e devasa yatırımlar yaptığını ve birçok projeyi hayata kattığını anlattı. AK belediyeciliğin, Akdeniz’de farkını ortaya koyduğunu kaydeden Özkan; "Milletvekilleri olarak hangi belediye başkanımız olursa olsun, yeter ki kent ve kentte yaşayanlar yararına bize projeler getirsinler. Biz bu bağlamda gerekli bütçe ve ödeneklerin hazırlanması için üzerimize düşen görevi yapmaya her zaman hazırız. Akdeniz demek, Mersin demek; Mersin demek, Akdeniz demektir. Çünkü Akdeniz, kentin ticareti, ekonomisi ve kalbinin attığı merkezi ilçedir. Türkiye olarak hedefimiz, hızla ilerlemek, hızla gelişmek, ekonomik olarak da güçlenmektir. Çünkü milletimiz hizmetlerin en güzeline layıktır. Bu amaçla da yolumuza emin adımlarla ve tüm milletimizle birlikte kararlılıkla devam ediyoruz" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS