Gültak'tan Metro açıklaması

Gültak'tan Metro açıklaması

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, sosyal medyada metro projesi konusunda söylediklerini çarpıtan bir videonun yayınlandığını belirterek, "Duruşumuz nettir. Mersin ve halkımız adına doğruları söylemeye devam edeceğiz" dedi.
Konuyla alakalı yazılı bir açıklama yapan Başkan Gültak, metro projesiyle ilgili, Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşma ile günler sonra, Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlediği basın açıklamasındaki bazı sözlerinin montajlanıp sosyal medyada paylaşılmasına tepki gösterdi. Mersin'e metronun yapılıp yapılmamasıyla ilgili sözleri ve duruşunun net olduğunun altını çizen Başkan Gültak, "Metro çağdaş bir ulaşım aracıdır ve biz metroya karşı değiliz. Sadece Mersin için gerekli olup olmadığını, hem maliyetini hem de kentimiz ve vatandaşlarımız için rantabl olup olmadığını tartışıyoruz. Seviyesizce ve saygısızca, sözlerimin önünü ve arkasını keserek montajlamak, ortaya oldukça ilgisiz bir video çıkarmak, metro gibi Mersin'in geleceğini ilgilendiren ciddi bir konuyu sulandırmaktan öteye gidemez. Sosyal medyada paylaşılan ve hangi elden çıktığı az çok belli olan, konuyla uzaktan yakından ilgisi olmayan bu seviyesiz videoyu hazırlayan ekibi ciddiyete davet ediyor, Sayın Seçer'den de metro projesiyle ilgili raporları, verileri ve varsa etüt çalışmalarını kamuoyuyla paylaşmasını rica ediyoruz" diye konuştu.
Cumhurbaşkanlığı'nın 2019 yılı yatırım programına da aldığı metro projesine, kendisinin karşıymış gibi bir algı yaratılmak istendiğini de kaydeden Başkan Gültak, "Belediyelerin veya kamu kurumlarının hazırlayıp ilgili Bakanlığa sunduğu projeler programa alınabilir. Ancak bu durum, söz konusu projenin maliyeti ve mahiyeti, fizibilite çalışmaları, yapım süresi, gerekli olup olmadığı ve kamu yararı gibi konuların araştırılmaması ve paylaşılmaması anlamına gelmez. Bizler Mersin ve Mersinliler adına, proje ile ilgili tüm verilerin şeffaf bir şekilde açıklanmasını talep ediyoruz" ifadesini kullandı.

FOTOĞRAFSIZ
 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS