Türkiye’nin halde açılan ilk kreşinde Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Türkiye’nin halde açılan ilk kreşinde Cumhuriyet Bayramı coşkusu
Türkiye’nin halde açılan ilk kreşinde Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)-MERSİN’de, geçtiğimiz aylarda Toptancı Hal Kompleksi’nde çalışan kadınların çocukları için açılan ve Türkiye’de halde açılan ilk kreş olma özelliği taşıyan Münir Özkul Kreşi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında renkli görüntüler yaşandı.
Merkez Akdeniz ilçesi Toptancı Hal Kompleksi yerleşkesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda açılan Münir Özkul Kreşi’nde düzenlenen 29 Ekim kutlamalarına, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yanı sıra Mersin Yaş Sebze Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Münir Şen, Mersin Meyve Sebze Toptancı Tüccarları Derneği Başkanı Hüseyin Timurtaş, Mersin Hal Müdürü Mehmet Güner, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri Ümran Timur ve Bedriye Kuş, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Özgür Timur, Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu katıldı.
Kutlamada, minikler Atatürk ve Cumhuriyet konulu şarkılar söyleyip, dans gösterileri düzenledi. 'Atatürk Çocukları', 'Cumhuriyet Özgürlüktür' ve 'Sonsuza' şarkıları eşliğinde dans eden minikler, son olarak ellerinde Türk bayrakları ve pankartlar ile 10'uncu Yıl Marşı eşliğinde Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirdi. Kutlamada ayrıca 29 Ekim Şiir Dinletisi de yapıldı. Tören, Başkan Seçer’in anı köşesinde minikler ile fotoğraf çektirmesi ile sona erdi.
Konuşmasını miniklerin arasında yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ilk olarak "Bugün Cumhuriyet Bayramı. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun" derken minikler Seçer’i alkışladı. Seçer, "Cumhuriyet’in 97'nci yılını kutluyoruz. Bakın Mustafa Kemal Atatürk’ün tişörtlerinizin önünde resmini görüyorsunuz değil mi? Seviyor musunuz Atatürk’ümüzü? Çok mu seviyorsunuz?" sorularını yöneltti ve miniklerden “Evet!" yanıtını aldı.
Konuşmasına devam eden Seçer, "Ben de Atatürk’ü çok seviyorum. Onun izinde gidiyoruz. Daha güzel, daha çağdaş bir ülke yaratmak için. Sizler daha mutlu olun diye. Sizler daha iyi eğitim alın diye. Sizler daha güzel bir Türkiye’de yaşayın diye" dedi.
Seçer’in, "Sizler de büyüyünce bu ülke için çabalayacaksınız, çalışacaksınız değil mi, söz mü?" sorusu üzerine minikler Seçer’e söz verdi. Başkan Seçer, "Ülkemizi çok seviyoruz. Bayrağımızı çok seviyoruz. Atatürk’ümüzü çok seviyoruz. Milletimizi çok seviyorum. Ben de sizleri çok seviyorum. Şimdi güzel güzel siz oyunlarınızı oynayacaksınız. Hazırlandınız değil mi? Hazırsınız. Ben de bugün çok heyecanla geldim buraya. Sabah sizlerle buluşacağım diye çok heyecanlı uyandım" diye konuştu.

-GÖRÜNTÜ

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS