Vali Su, Çamlıyayla’da incelemelerde bulundu

Vali Su, Çamlıyayla’da incelemelerde bulundu
Vali Su, Çamlıyayla’da incelemelerde bulundu

Okan ÇALIŞKAN/ÇAMLIYAYLA(Mersin), (DHA)-MERSİN Valisi Ali İhsan Su, Çamlıyayla ilçesini ziyaret ederek inceleme ve temaslarda bulundu.
Program kapsamında  ilk olarak ‘Kadıncık Vadisi Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’ içerisinde bulunan Bahçe Alabalık Üretme İstasyonu'nu ziyaret eden Vali Su’ya Doğa Koruma ve Milli Parklar 7’nci  Bölge Müdürü Turgut Cangır, Doğa Koruma ve Milli Parklar Mersin Şube Müdürü Ömer Arslan,  Su Ürünleri Yüksek Mühendisi Mustafa Üstündağ ile il ve ilçe protokolü eşlik etti.
Geçtiğimiz yıl 1 milyon 750 bin yavru alabalık üretilen tesisi gezerek yetkililerden bilgi alan Vali Ali İhsan Su, daha sonra 'Doğal Alabalık Üretilmesi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması' projesi kapsamında tesiste üretimi gerçekleştirilen kırmızı benekli alabalıkların temsili olarak doğal habitatlarına bırakılması etkinliğine katıldı.
Buradaki gezisinin ardından ilçe temaslarına Kaymakam Resul Yıldırım’ı makamında ziyaret ederek devam eden Vali Su, ziyarette Kaymakam Yıldırım’dan ilçede sürdürülen yatırımların son durumu hakkında bilgi aldı. Vali Su, Kaymakamlık ziyaretinin ardından taşınmaz kültür varlığı özelliği taşıyan ve Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu tarafından koruma altına alınan, mülkiyeti Zatullah İbni Abdullah Vakfı’na ait çeşmede incelemelerde bulunarak çeşmenin korunması ve yaşatılmasına yönelik proje çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Çamlıyayla programı kapsamında ilçe esnafı ve vatandaşlarla da bir araya gelen Vali Su, son derece sıcak ve samimi bir atmosferde gerçekleşen ziyaretlerde vatandaşlarla sohbet etti ve esnafın sorun ve taleplerini dinledi. İlçe ziyaretini Çamlıyayla'nın tarihi dokusunun en önemli parçalarından biri olan ve üç dağlık vadinin kesişme noktasında inşa edilen ve onarımı ile çıkış merdivenlerinin yapımı tamamlanan Namrun Kalesi ile devam ettiren Vali Ali İhsan Su, buranın gezenlere daha iyi hizmet verebilmesi için gerçekleştirilecek yeni projelerle ilgili yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra ise Çuvalgı Mevkii’nde 50 dönümlük arazide kiraz yetiştiriciliği yapan Çiftçi Hayrünisa Öcal ve Ekrem Öcal’ı da ziyaret eden Vali Ali İhsan Su, çiftçi aile ile bir süre sohbet ederek onlara hayırlı hasatlar ve bol kazançlar temennisinde bulundu. Buradaki ziyareti sırasında kiraz hasadında çalışan vatandaşlarla da bir süre sohbet eden Vali Su, onların sorun ve taleplerini dinledi. Vali Su’nun programı kapsamında Kisecik Mahallesi’ndeki doğa severlerin uğrak mekanı haline gelmiş olan Kisecik Kanyonu diğer adıyla Saklı Cennet Kanyonu oldu.

FOTOGRAFLI

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS