Erdemli’de asfalt çalışmaları devam ediyor

Erdemli’de asfalt çalışmaları devam ediyor
Erdemli’de asfalt çalışmaları devam ediyor

MERSİN,(DHA)- MERSİN Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ekipleri, Erdemli ilçesinde altyapı ve üstyapı çalışmalarını devam ettiriyor.

Ekipler, yağmur suyu hattı döşeyerek, altyapı çalışmalarını tamamlarken, Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım ekipleri asfaltlama çalışmalarını gerçekleştirdi. Güzeloluk, Atatürk, Serinler ve Yavuz Sultan Selim caddelerinde ve 2006 ve 2008 sokaklara asfalt dökülürken, bozulan yollarda yama çalışmaları yapıldı. Ekipler, 1955 metre uzunluğundaki alanda 3 bin 215 ton asfalt malzemesi kullanılarak, vatandaşlar için ulaşımı konforlu hale getirdi.

Güzeloluk Caddesi üzerinde 35 yıldır işyeri bulunan esnaf Mehmet Kamış, caddede uzun zamandan bu yana yol yapım ve bakım çalışmaları yapıldığını ifade ederek, ilk defa kullanılan asfalt kalınlığının bu seviyeye ulaştığına ve güzel bir yol yapıldığına dikkat çekti. Kış ayları gelmeden vatandaşların yol ihtiyaçlarına cevap verildiğine dikkat çeken Kamış, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür etti.

Koyuncu Mahallesi sakinlerinden Feyyaz Şekeroğlu, kış aylarında yağışların başlaması ile birlikte yolda su birikintisi olmasından dolayı sıkıntı çektiklerini ifade ederken, yapılan asfaltlama çalışmalarından sonra yağışlarda yaşayacakları olumsuzlukların da ortadan kalkacağını belirtti.

Erdemli esnaflarından Erdem Kamış ise uzun yıllardır süren ve kronikleşen yol sorunlarının işlerinin sekteye uğramasına neden olduğunu dile getirirken, yeni yapılan çalışmalar ile birlikte yolların uzun zaman sağlıklı bir şekilde kullanılacağını söyledi.

Ekiplerin kırsal mahallelerin yol sorunlarının çözümüne yönelik çalışmaları sürecek.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS