Erdemli'de yaban hayvanlarına 400 kilo yiyecek bırakıldı

Erdemli'de yaban hayvanlarına 400 kilo yiyecek bırakıldı
Erdemli'de yaban hayvanlarına 400 kilo yiyecek bırakıldı

Mehmet DOĞANER/ ERDEMLİ(Mersin),(DHA)- MERSİN Doğa Korumu ve Milli Parklar Erdemli Şubesi tarafından karla kaplı yüksek rakımlarda beslenmekte zorlanan yaban hayvanları için doğaya 400 kilo yiyecek bırakıldı.

Erdemli Doğa Koruma Milli Parklar Şubesi ekipleri Güneyli Mahallesi Tolaz mevkinde yemleme çalışması yaptı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Mersin Şube Müdürü Ömer Arslan bölgeye 400 kilo yiyecek bırakıldığını belirterek, "Çalışma kapsamında bugün burada 300 kilo besi yemi, buğday, mısır, arpa ve 100 kilo pazar artığı, ekmek ve yeşillik kullanılarak sahada her çeşit hayvanın yem ihtiyacını karşılamaya çalışacağız. Bunun sonucunda da yaban hayvanlarının karlarla kaplı bu yüksek rakımlarda hayatlarını devam ettirmelerini sağlayacağız" diye konuştu.

İl genelinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Arslan şöyle konuştu: "Bu yıl Mersin Şube Müdürlüğü olarak yaban hayvanlarına 2 bin kilo besi yemi, bunlar buğday, mısır, arpa ve benzeri, 750 kilogram saman, 70 kilo pazar artığı ve 500 kilo da yonca olmak üzere toplamda 3 bin 320 kilogram yem atıldı. Yıl sonuna kadar 5 bin kilo besi yemi, 500 kilo pazar artığı, 3 bin kilo saman, bin 500 kilo ot ve yonca olmak üzere toplamda 10 bin kilo yem bırakılması hedefleniyor."

Yemleme yapılan bölgenin özellikle koruma altındaki ardıç kuşlarının yaşam alanı olduğuna dikkat çekildi.

 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS