Farkındalık için sahil temizliği

Farkındalık için sahil temizliği
Farkındalık için sahil temizliği

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA) – MERSİN’in Erdemli ilçesinde Büyükşehir Belediyesi ile Kent Konseyi, çevre ve deniz temizliği konusunda farkındalık yaratmak için Kızkalesi sahilinde ödüllü çöp toplama etkinliği düzenledi. Sürpriz hediyelerin olduğunu duyan çocuklar, en çok atığı toplamak için adeta birbirleri ile yarıştı.

Kent Konseyi koordinesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Denizkızı Turizm A.Ş. işbirliği ile dikkat çeken bir çevre etkinliğine imza atıldı. Doğal kaynakları koruma altına almak, yaşadığımız çevreyi temiz tutmak ve geri dönüşümde farkındalığı artırmak amacıyla 'Deniz varsa hayat var' sloganı ile düzenlenen çöp toplama etkinliğinde, katılımcılar Kızkalesi sahilindeki atık çöpleri topladı.

Eldivenleri takan katılımcılar ve çocuklar çöp poşetlerini de alarak sahilde bulunan çöpleri türlerine göre topladı. Etkinliği eğlenerek tamamlayan çocuklar daha sonra atıkları görevlilere verdi.

Etkinlikte, en çok atığı toplayan Eray Küçük oldu. Etkinliğin sonunda en çok atığı toplayarak ödülü kazanan Küçük, “Yarışmayı kazandığım için mutluyum. Ama önemli olan sahilimizin temiz olması. Yani ne kadar ödül verirlerse versin önemli olan sahilimizin, çevremizin temiz olması. Toplayabildiğim kadar çöpleri topladım" dedi.


 Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS