Saklı Şelale’ye yürüyüş yolu

Saklı Şelale’ye yürüyüş yolu
Saklı Şelale’ye yürüyüş yolu

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA) – MERSİN’in erdemli ilçesine yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Koramşalı Mahallesi sınırları içinde bulunan Saklı Şelale, yerli ve yabancı turistiklerin ilgisini görürken, zor olan ulaşımı belediye tarafından yapılacak yürüyüş yolu ile sağlanacak. 

Erdemli Belediyesi, Koramşalı Mahallesinde bulunan ancak ulaşımı meşakkatli olan Saklı Şelale yürüyüş yolunu yaparak bir doğa harikasını daha görücüye çıkartıyor. Turistlerin ve ilçe sakinlerinin ziyaret ettiği ve doğa harikası sayılan Saklı Şelale, belediye tarafından yürüyüş yoluna kavuşuyor.

Şelaleye ulaşmak için bozuk bir yoldan geçmek zorunda olduklarını bildiren ziyaretçilerin talepleri doğrultusunda ekipler harekete geçerken Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçenin turizm açısından önemli değerlere sahip olduğunu belirterek, "Bir tarafında deniz, bir tarafında tarihi alanları, bir tarafında da doğa güzellikleri var. Bizlerde bu güzellikleri Türkiye'nin hatta Dünya'nın her köşesinden insanlara duyurmak istiyoruz. Bunun için Saklı Şelale yürüyüş yolunun yapılması için çalışmaya başladık. Umarım bu hizmetimiz, bölgeye gelen vatandaşlarımızı memnun eder" dedi. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS