Trafik eğitim parkuruna yoğun ilgi

Trafik eğitim parkuruna yoğun ilgi
Trafik eğitim parkuruna yoğun ilgi

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA) - MERSİN'de Erdemli Belediyesi Trafik Eğitim Parkuru, eğitimlerine ara vermeden devam ediyor.

7-14 yaş aralığındaki çocuklara trafik eğitimi verilmesi amacıyla, 2000 metrekare alan üzerinde özel donanımlı 5 araçlık eğitim parkuru, Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan yazışmalar sonucu ilçede bulunan okulların talebiyle randevulu sisteme geçirildi. Eğitimler sayesinde, kendi tecrübelerini kazanan öğrenciler, eğitmen Cengiz Genç’in yönlendirmeleri ile eğitimlerini tamamlıyor. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, toplumsal hayata ve kurallara uygun yaşamanın ancak ve ancak küçük yaşlarda alınan eğitimlerle mümkün olduğunu söyledi.

Yaşanan kazaların önüne geçebilmek için verilen eğitimlerin önemine değinen Başkan Tollu, "Toplumumuzda ve ailelerimizde parçalanmalara sebep olan trafik kazalarının önlenmesi adına, trafiğe çıkan vatandaşlarımızın araçlarını bilinçli bir şekilde kullanması için çocuklarımızı bu yaşta eğitime tabi tutup, trafik kurallarını öğretiyoruz. Mal ve can kaybına neden olan kazaların, çok ciddi bir tahribata yol açtığı muhakkak. Bu kazalarda yakınlarını kaybeden ailelerimizin, telafisi olmayan parçalanmalar yaşadığına da şahit oluyoruz. Biz de trafik kazalarını azaltmak adına, çocuklarımızı küçük yaşlarda eğitime tabi tutuyoruz. İnşallah bu sayede, kazalar azalacak" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS