Akkuyu’dan eğitime destek

Akkuyu’dan eğitime destek
Akkuyu’dan eğitime destek

Mustafa GÜMAŞ/GÜLNAR(Mersin), (DHA)-MERSİN’in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Türkiye’nin ilk santrali olma özelliği taşıyan, Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ni yapan şirket, eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle ilçedeki okullara 372 bin TL’lik maddi yardımda bulundu.
Akkuyu Nükleer şirketi, uzun süredir devam eden pandemi süreci nedeniyle dört gözle beklenen yeni eğitim-öğretim döneminin başlaması dolayısıyla Gülnar ilçesindeki okulları kutladı. Akkuyu Nükleer A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva’nın, yeni eğitim yılı nedeniyle çocuklara ve öğretmenlere gönderdiği tebrik mesajında şu ifadelere yer verildi: "Yaz sona erdi ve çocuklarımızı yeni bir eğitim yılı bekliyor. Okulun gelecekteki kazanımlar ve başarılar için size sağlam bir temel oluşturduğunu biliyoruz. Nükleer santralin inşa edildiği Gülnar ilçesindeki okulları, eğitim-öğretim yılının başlaması vesilesiyle Akkuyu Nükleer adına tebrik ediyorum. Okulların her zaman birçok ihtiyacı oluyor. Onları destekliyor ve gelecek nesillerin refahı için potansiyellerini artırmalarını temenni ediyoruz. Umarım ilçemizdeki eğitim daha konforlu ve verimli olur. Başarılar diliyorum."
Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla, Kamu Kurumları ile İlişkiler ve Uluslararası İşbirliği Yönetici Direktörü Aleksei Frolov, Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı’yı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Akkuyu Nükleer A.Ş. tarafından gönderilen 327 bin TL’lik bağışı Kaymakam Bayraklı’ya teslim etti. Bağışlanan kaynaklar, ilçedeki okullara paylaştırılmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğü’ne aktarıldı.
Gülnar Kaymakamı Bayraklı, "Genç nesillerin eğitimine büyük önem veriyoruz ve bu konuda Akkuyu Nükleer A.Ş.’nin değerlerimizi paylaşması bizim için çok sevindirici. Eğitim sektörü, sürdürülebilir kalkınma ve refah açısından ülkenin temelini oluşturmaktadır. İlçemize verdikleri desteklerinden ötürü Akkuyu Nükleer A.Ş.’ye teşekkürlerimizi sunarız" dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut da, Akkuyu Nükleer A.Ş.’ye teşekkür ederek, yardımların sınıfların yenilenmesinden Spor malzemesi ihtiyaçlarına kadar çeşitli alanlarda kullanılacağını belirtti.
Akkuyu NGS’nin inşa edildiği ilçedeki sosyal kurumlara verdiği destek, şirket için bir gelenek haline gelmiş durumda. Akkuyu Nükler, daha önce Silifke İlkokulu’nun yanı sıra, Aile Sağlığı Merkezi’ne ve Büyükeceli İlkokulu’na hediye çekleri vermişti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS