Akdenizli çocukların kamp keyfi

Akdenizli çocukların kamp keyfi
Akdenizli çocukların kamp keyfi

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de Akdeniz Belediyesi tarafından farklı mahallelerde yaşayan başarılı 200 öğrenci, gönderildikleri yaz kampında tatilin keyfini çıkartıyor.  
Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, 200 öğrencinin bulunduğu Silifke kampını ziyaret ederek çocuklarla bir araya geldi. Karşılarında Başkan Gültak’ı gören çocuklar, sevinç ve heyecan içerisinde, alkışlar eşliğinde karşıladı. Buluşmada çocuklara hitap eden Başkan Gültak, kampın düzenlenmesine katkı veren Mersin Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Mersin Müftülüğü’ne teşekkür etti.
Bu yıl içinde 400 çocuğu kampa getireceklerini belirten Başkan Gültak, "Seneye rakam daha da büyüyecek, böylelikle binlerce Akdenizli gencimiz kamp yapmış olacak. Derslerinize iyi çalışırsanız, anne-babanıza sevgi ve saygı gösterirseniz, öğretmenlerinizle iyi bir iletişim içinde olursanız, bizler de sizleri, her yıl kamplara getireceğiz" dedi.
Akdeniz Belediyesi olarak; kadınlar ve gençler gibi, çocuklara yönelik hizmet ve projelere de özel önem verdiklerini ifade eden Başkan Gültak; "Tarihimizi, geçmişimizi unutmayacağız. Bizler için bu toprakları vatan yapan ecdadımıza saygı göstereceğiz. Vatanımızı, milletimizi, devletimizi seveceğiz. Derslerimize de çalışıp iyi öğrenciler olacağız. Uyuşturucu satıcıları ve terör örgütlerinin tuzağına sakın düşmeyin. İçinizden nice doktorlar, eczacılar, öğretmenler, polisler, başkanlar ve milletvekilleri çıkacak. Sizlerden tek isteğim, derslerinize iyi çalışmanız, büyüklerinize saygılı olmanızdır" diye konuştu.
Çocuklara; Akdeniz’de farklı mahallelere kurulacak portatif yüzme havuzlarının müjdesini de veren Başkan Gültak, şunları söyledi:
"Şevket Sümer-Güneş, Karaduvar’a, Çay-Çilek bir de Yeni Mahalleye portatif yüzme havuzları yapacağız. Buralara uzak olan yerlere de servis koyacağız ve sizleri bu havuzlara taşıyacağız ve bir ay içinde 5 bin çocuğumuza havuz keyfini yaşatacağız ve eğitmenler gözetiminde yüzme öğreteceğiz."
Ardından Başkan Gültak, öğrencilerle birlikte sema gösterisini izledi. Bazı öğrenciler de şiirler ve türküler söyledi. Akdenizli çocuklar, sabah saatlerinde de denizin keyfini çıkardı

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS