Başkan Seçer, askıda fatura kampanyasına bir maaşıyla katıldı

Başkan Seçer, askıda fatura kampanyasına bir maaşıyla katıldı
Başkan Seçer, askıda fatura kampanyasına bir maaşıyla katıldı

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Askıda Fatura' kampanyasına bir maaşıyla katıldı.

Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Askıda Fatura' kampanyasına katıldığını açıklarken, hayırseverlere dayanışma çağrısında bulundu. İhtiyaç sahibi vatandaşların su faturalarının ödenmesi için kampanyaya bir maaş katkıda bulunduğunu duyuran Seçer, hayırseverleri de kampanyaya destek vermeye çağırdı. Başkan Seçer,konuyla ilgili açıklamasında, “Paylaşma ve yardımlaşmanın çok değerli olduğu günlerden geçiyoruz. MESKİ’nin başlatmış olduğu ‘Askıda Fatura’ kampanyasına ben de bir maaşımla katkıda bulunuyorum. Gelin, siz de katkıda bulunun. İyilik ve dayanışmamız büyüsün” dedi.

'Faturasını ödeyemeyenlerle ‘ben öderim’ diyenler buluşuyor' sloganıyla düzenlenen kampanya kapsamında hayırsever vatandaşlar, ekonomik durumu iyi olmayan ve su faturalarını ödeyemeyen vatandaşların bir ya da birden fazla faturasını ödeyerek dayanışma gösteriyor.Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar, ‘askidafatura.mersin.bel.tr’ adresi üzerinden, ihtiyaç sahibi ailelere ait ödenmemiş su faturalarının listesini görebiliyor. Sadece fatura miktarının görüleceği listeden istediği fatura ya da faturaları seçecek olan hayırsever vatandaşlar, bu faturaları kredi kartı ya da banka kartı ile ödeyebiliyor. Dayanışma duygularını güçlendirmek ve yoksul vatandaşları fatura yükünden kurtarıp, rahat bir nefes almalarını sağlamak adına düzenlenen ‘Askıda Fatura’ kampanyası hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isteyen vatandaşlar, telefon hattından veya WhatsApp hattından ulaşabiliyorlar. 'Askıda Fatura' kampanyası kapsamında bugüne kadar askıdan alınan fatura sayısı toplam 2 bin 395’e ulaşırken, askıda bekleyen fatura sayısı ise 86 bin 934 olarak gerçekleşti. Bugüne kadar ödenen toplam fatura tutarı ise 30 bin 426 TL’yi buldu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS