Başkan Seçer: KKTC bizim için önemli

Başkan Seçer: KKTC bizim için önemli
Başkan Seçer: KKTC bizim için önemli

MERSİN, (DHA) – MERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) uluslararası arenada yaşadığı sorunlar açısından desteğin önemli olduğunu dile getirerek, " KKTC bizim için önemli" dedi.
KKTC Mersin Başkonsolosluğu'na atanan Zalihe Mendeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer’e nezaket ziyaretinde bulundu. Karşılıklı iş birliği ve destek mesajlarının verildiği ziyarette, Seçer, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin uluslararası arenada yaşadığı sorunlar açısından desteğin önemli olduğunu vurgulayarak, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin uluslararası arenada yaşadığı sorunlar açısından bizim her noktada size destek olmamız gerekiyor. Sizleri önemsiyoruz. Birlikte ortak, güzel işler yapacağız. Siz, Kıbrıs’ın bizlere emanetisiniz" dedi.
Mendeli’nin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, sözlerine başlayan Başkan Seçer, “Mersin’de hem kişisel olarak güzel anılarınız hem de başarılı çalışmalarınız olacak. Hem ülkeniz hem Türkiye hem de şehrimiz adına gözünüzde o ışığı görüyorum. Diğer yandan bizlerin işbirliği önemli. Sizden önce, sizin makamınızda bulunan arkadaşlarımızla iletişim içerisindeydik. Sizinle de bu iletişimi devam ettirmek istiyoruz. Bizim için işbirliği son derece önemli" diye konuştu.
Mersin ve KKTC’nin soydaşlık ilişkisi olan iki ayrı yerleşim yeri olduğunu kaydeden Başkan Seçer, şunları söyledi:
"Biri Akdeniz’de ada diğeri Akdeniz’e kıyısı olan bir kent. Mesafesi de son derece yakın. Birçok ortak yönümüz var. Bu açıdan iletişimimiz kolay olacak. Umut ediyorum, önümüzdeki dönemde yararlı işbirliğimiz olacak. Görevinizde başarılar diliyorum."
Büyükşehir Belediyesi ile karşılıklı iş birliği içerisinde önemli çalışmalara imza atmak istediğini vurgulayan Mendeli de, "Benden önceki meslektaşımın Belediyeniz ile çok iyi diyaloglar içerisinde olduğunu gördüm. Ben de bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sizlerin başkanlığında bu ilişkileri sürdüreceğim. Sizlerin de desteğiyle çok faydalı işler yapacağımı düşünüyorum. Gazimağusa Belediyesi ile Mersin 2017 yılında kardeş şehir oldu. Bu ilişkilerin canlı tutulması için başkonsolosluk olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız" ifadesini kullandı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS