Başkan Seçer: Mersin’i turizm şehri olarak markalaşmasını hedefliyoruz

Başkan Seçer: Mersin’i turizm şehri olarak markalaşmasını hedefliyoruz
Başkan Seçer: Mersin’i turizm şehri olarak markalaşmasını hedefliyoruz

MERSİN, (DHA) - Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yapacakları yatırımlarla kentin bir turizm şehri olarak markalaşmasını hedeflediklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘43’ncü Turizm Haftası’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Seçer, mesajında şunları söyledi:

"Köklü bir tarihe ve eşsiz doğal güzelliklere sahip olan kentimiz, barındırdığı tüm değerleriyle ciddi bir turizm potansiyeline sahiptir. Coğrafyasında on bin yıllık bir geçmiş ve birçok medeniyetin mirasını barındıran Mersin’in, bu zenginliklerini korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak, biz yerel yönetim temsilcilerinin asli görevleri arasında sayılmaktadır. Mersin, gelecekte muhteşem bir turizm kenti olmaya adaydır."

Mersin’in tarihi, doğası ve denizi ile muhteşem güzelliklere sahip olduğunu ifade eden Başkan Seçer, "Belediye olarak, yapacağımız yatırımlar ile kentimizi dünyadaki en önemli turizm merkezleriyle yarışan bir cazibe merkezi haline getirmek için çalışmalar yaparak kentimizin bir turizm şehri olarak markalaşmasını hedefliyoruz.  Böylece mavi ve yeşilin ahenkle buluştuğu güzel kentimiz Mersin, turizmin parlayan yıldızı olacaktır. Hayata geçireceğimiz 4 turizm merkeziyle butik ve marka otelleri teşvik edeceğiz.  Turizm olanaklarını çeşitlendirerek kruvaziyer turizmini geliştireceğiz. Yapacağımız festivallerle turizmi canlı tutarak Mersin’in adını tüm dünyaya duyuracağız. Marka kent Mersin’e, turizmi geliştirerek ve destekleyerek hep birlikte ulaşacağız. Bu duygu ve düşüncelerle turizm sektörü mensuplarının ve bu alanda hizmet üreten tüm kurum ve kuruluşların Turizm Haftası’nı kutluyor, önümüzdeki turizm sezonunun başta Mersin olmak üzere tüm ülkemizde güzel geçmesini temenni ediyorum" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS