Belediye çalışanlarına 'parayı yönetme' semineri

Belediye çalışanlarına 'parayı yönetme' semineri
Belediye çalışanlarına 'parayı yönetme' semineri

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Mezitli Belediyesi ve Mezitli Soroptimist Kulübü'nün işbirliği ile belediye çalışanlarına ‘Finansal Okuryazarlık’ semineri verildi.

Mezitli Soroptimist Kulübü üyesi, emekli bankacı, Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği gönüllü eğitmeni Yıldız Sevener tarafından bilgilendirmeler yapıldı. Karşılıklı soru cevapla aile bütçesinin yönetmenin püf noktaları anlatıldı. Belediye çalışanlarının kendi uygulamaya çalıştıkları tasarruf tedbirlerini anlattıkları seminerde, doğru ve yanlış bilinenler yöntemler hakkında bilgilendirme yapıldı. Sevener konuşmasında, en büyük para yönetiminin yapılan harcamaları not ederek olabileceğine dikkat çekerek, “Bir kola bile alsanız mutlaka not edin. Bu hem paranızın nereye harcandığını kontrol etmenizi hem de ay sonu geldiğinde yaptığınız harcamaları analiz ederek aldığınız gereksiz ürünlerin farkına varmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında aslında büyük ekonomik avantajları olan banka ve kredi kartlarını dezavantaja dönüştürmemek için kontrollü olmak durumundasınız. Özellikle bir şeyi almak istediğinizde 10 dakika durun ve ‘Bunu neden almalıyım? Bu benim için ne kadar gerekli?’ diye kendinize sormanız büyük fayda sağlayacaktır” şeklinde bilgiler verdi. 

Seminer sonrası eğitmen Yıldız Sevener’e çiçek takdim eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da,“Elbette ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik koşulları hepimiz biliyoruz. Çalışanlarımızın bu ekonomik sıkıntılardan en az şekilde etkilenmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Öte yandan sadece dar gelirlilerin değil, yüksek kazanca sahip insanlarımızın bile en büyük sıkıntısı olan finansal okuryazarlık konusunda çalışanlarımıza bilgilendirme yapmak istedik. Özellikle ellerine geçen paranın kullanımı, büyük bir kazanca dönüşebilecek olan en etkili tasarruf yöntemleri, kredi kartı gibi yardımcı kaynakların nasıl dezavantajdan avantaja dönüştürülebileceği eğitmenimiz tarafından çalışanlarımıza anlatıldı. İnanıyorum ki seminere katılan arkadaşlarımızın pek çoğu buradan yeni şeyler öğrenerek ayrılacaklardır” diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS