Belediye otobüslerinde bayram temizliği

Belediye otobüslerinde bayram temizliği
Belediye otobüslerinde bayram temizliği

MERSİN, (DHA) - MERSİN’de toplu taşıma araçları Kurban Bayramı öncesi detaylı temizliği yapılarak dezenfekte işlemini gerçekleştirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yapılan temizlik ve dezenfekte işlemi ile bayram boyunca ücretsiz sağlanacak yoğun seferlerde vatandaşların sağlıklı ulaşım imkanına erişmesi için ekipler özverili bir performans gösterdi. Güncel ve gelişmiş hijyen maddelerini kullanarak, en iyi hizmeti sunmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, kullanılan maddelerin insan sağlığına ve çevreye zarar vermiyor olmasına da büyük önem veriyor.

Üç aşamalı gerçekleşen temizlik ve dezenfekte işlemleri, Makine İkmal Sahası’ndaki 249 toplu taşıma aracında uygulandı. İlk aşamada aracın şampuanla dış temizliği gerçekleştirildi. İkinci aşamada araç içi detaylı temizlik yapıldıktan sonra son aşamada ise araç içi dezenfekte işlemi gerçekleştirilerek, araç bakteri ve kötü kokulardan arındırıldı. Araç tabanındaki suntalarda beliren haşerelere karşı da düzenli olarak temizlik kontrolü sağlanıyor.

24 saat ulaşım hizmeti veren toplu taşıma araçlarında gözle görülmeyen bakterilere ve kötü kokulara karşı Türkiye’de pek rastlanmayan bir dezenfekte işlemi uygulayan ekipler, araçlarda ilk günkü gibi bir hijyen sağlıyor. Avrupa’da Brüksel, Zürih, Duesseldorf, Berlin ve Viyana gibi şehirlerin su kaynaklarının dezenfeksiyonunda kullanılan klordioksit maddesinden elde edilen özel bir ürün ile üç aşamalı temizliğin son aşamasında dezenfekte edilen araçlar, kötü kokulardan ve bakterilerden arınarak hizmete hazır hale getirildi.


-GÖRÜNTÜGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

---------------------------

Otobüsün gelmesi

Otobüsün dış yıkamasının yapılması

Otobüsün iç temizliğinin yapılması

Otobüs içinin ilaçlanması

Genel ve detay(BOYUT:424 MB) (SÜRE: 4 DK)

(KJ:Haber-Kamera: MERSİN; (DHA)

(0508mrs-otobustemizligi-01 kodu ile geçiliyor)


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS