Belediyenin spor kursları devam ediyor

Belediyenin spor kursları devam ediyor
Belediyenin spor kursları devam ediyor

MERSİN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nca düzenlenen kurslar ile çocuk ve gençlere spor eğitimi veriliyor.

14 branşta hizmet veren spor kurslarında; tenis, yüzme, basketbol, voleybol, hentbol, güreş, okçuluk, atıcılık, geleneksel okçuluk, futbol, jimnastik, boks, taekwondo ve su topu branşlarında binlerce sporcu eğitim alıyor. Çocukları ve gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, spor bilincini aşılamak, kendine güvenen bir birey haline getirmek, Mersin ve ülke sporuna yetenekli sporcu kazandırmak ve en önemlisi de Mersin’i bir spor kenti haline getirmek amacıyla kurulan kurslar, tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle küçük yaştaki çocuklara spor bilincini ve sevgisini yerleştirme amacı taşıyan spor kursları, yılın 12 ayı eğitim veriyor. Bugüne kadar binlerce sporcunun lisans sahibi olmasını, çok sayıda yetenekli sporcunun profesyonel kulüplerde yer bulmasını sağlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi spor kursları, aynı zamanda farklı branşlarda milli takıma sporcu da yetiştiriyor.

Öte yandan; Macit Özcan Spor Tesisleri'nde verilen su topu ve yüzme kursu kayıtları da başladı. Kursa gitmek isteyenler 533 21 42 numaralı telefondan bilgi alabiliyor.

 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS