Çocuklar hayallerindeki hareketliliği tuvale yansıttı

Çocuklar hayallerindeki hareketliliği tuvale yansıttı
Çocuklar hayallerindeki hareketliliği tuvale yansıttı

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)-MERSİN Büyükşehir Belediyesi, 'Avrupa Hareketlilik Haftası' kapsamında düzenlediği 'Yolda Paylaşacak Çok Şey Var' temalı bir resim yarışmasında minikler hayallerindeki hareketliği tuvale yansıttı.
Büyükşehir Belediyesi, 16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanan 'Avrupa Hareketlilik Haftası’ kapsamında kentte sıfır emisyonlu ulaşımı teşvik eden etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Ekinlikler kapsamında çocukları da unutmayan Büyükşehir Belediyesi, çocukların hayal dünyasının resmedildiği, 'Yolda Paylaşacak Çok Şey Var' temalı bir resim yarışması düzenledi.
Kültür Park içerisinde yer alan Büyükşehir’in Etkinlik Merkezi’nde çocuklar, Avrupa Hareketlilik Haftası’na özel bir yarışmayla bir araya geldi. Toplam 103 çocuk hayallerindeki temiz ulaşımı tuvale yansıttı. Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’nin düzenlediği hem eğlenceli hem de farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, derece giren 4 yaşındaki Yiğit Özer, 6 yaşındaki Abdurrahman Çetin ve 8 yaşındaki Sevim Bayraktaroğlu’na bisiklet ödüllerini teslim etti.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili ve meclis üyesi Gülcan Kış’ın da katıldığı etkinlikte jüri üyeliğini Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, Ressam Olga Eren ve Orçun Çadırcı yaptı.  Gün boyu süren etkinliklerde vakit geçiren çocuklar robot şov ve capoeira dans gösterisiyle de keyifli dakikalar yaşadı. Katılım sağlayan tüm çocuklara uçurtma dağıtıldı.
Başkan Seçer, çocukları Etkinlik Merkezi’nin resim kursuna katılmaları konusunda teşvik ederek, "Hepiniz çok başarılısınız ama resim konusunda jüri üyelerimiz tabii ki bu işin uzmanı kişiler, üç resim seçmişler. Onlar biraz daha farklı çalışmış ama ben eminim sizler de bir dahaki yarışmada daha iyi bir performans gösterebilirsiniz" dedi.
Çocukların Etkinlik Merkezi’nin düzenlediği etkinliklerden memnun olmalarından ve severek gelmelerinden dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Seçer, "Sevgi, bütün zorlukları aşmanıza yardımcı olur, mutlu olursunuz. Sakın sevgisiz olmayın, arkadaşlarınızı sevin, yardımcı olun. Üzüntülü olduğu zaman üzüntüsünü paylaşın, sevincini paylaşın, bir şeye ihtiyacı varsa mutlaka yardımcı olun. Paylaşa paylaşa her şeyi büyütebiliriz" diye konuştu.
Yarışmada jüri üyeliği yapan Ressam Orçun Çadırcı, seçim yaparken oldukça zorlandıklarını kaydederek, "Bütün resimler çok güzeldi. Hepinizin ellerine, emeğine sağlık. Seçimimizi yaparken çok zorlandık. Enerjisi, hayal gücü diğerinden daha fazla olanı seçmek zorunda kaldık. Ama hepiniz emin olun bu yarışmayı kazandınız" ifadelerine yer verdi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS