Çocuklar, Nasreddin Hoca ile keyifli anlar yaşadı

Çocuklar, Nasreddin Hoca ile keyifli anlar yaşadı
Çocuklar, Nasreddin Hoca ile keyifli anlar yaşadı

MERSİN, (DHA) – MERSİN Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibi, Nasreddin Hoca adlı oyunu çocuklar için sergileyerek bazı bölümlerde soru-cevap yaparak minikleri de oyuna dahil edip gönüllerince eğlenmelerini sağladı.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda Şehir Tiyatroları oyuncuları tarafından Nasreddin Hoca oyunu sahnelendi. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Bengi İspir Özdülger’in de çocukların sevincine ortak olarak izlediği oyunda, Nasreddin Hoca’nın bilinen fıkraları, tiyatro diliyle ve tiyatro tadında seyircilere aktarıldı. Çocukların büyük bir ilgiyle takip ettiği ve eğlendiği oyunda Şehir Tiyatroları oyuncuları, oyunun belli kısımlarında soru-cevap şeklinde minik seyircileri de oyuna dahil etti.

Sahneye gelerek oyuncuları kutlayan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Bengi İspir Özdülger, "Çocuklarımız için her hafta sahnelenen değişik tiyatro oyunları, bundan sonraki süreçte de devam edecek. Başkanımız Vahap Seçer’in desteğiyle Mersin’in kültür ve sanatta hak ettiği yere gelmesi için daha da çok çalışacağız. Her pazar Kongre Merkezi’nde sahnelenen ücretsiz çocuk tiyatrosuna, tüm aileleri çocuklarını getirmeye davet ediyorum. Böylece hem çocuklarımızın ders sonrası bir dinlenme zamanı olacak, hem de tiyatroya ilgileri daha da artacaktır" dedi. 

Oyun sonrası Daire Başkanı Özdülger ile oyuncular, sahneye davet edilen tüm çocuklarla birlikte büyük bir aile fotoğrafı çektirdi.
Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS