Çöp konteynerlerine modifiyeli sistem

Çöp konteynerlerine modifiyeli sistem
Çöp konteynerlerine modifiyeli sistem

MERSİN, (DHA)-MEZİTLİ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri metal konteynerlere modifiye sistemi uygulamaya başladı. Özellikle alt kısmı çürüyen konteynerler tamir edilerek yeniden kullanılır hale getiriliyor, kendi icatları olan sac büküm makinesi ile konteynerlere orijinal görüntü sağlanıyor, böylece Mezitlililere temiz ve bakımlı hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyor.
Sistem hakkında bilgi veren çalışanlar, içerisine atılan çöp ve atıklar nedeniyle çok hızlı bir şekilde çürüyerek kullanılmaz hale gelen konteynerlerin hurda haline gelmesine üzülerek kolları sıvadıklarına vurgu yaptı. Konteynerlerin yeniden kullanılabilir hale getirilmesi için çözümler üretmeye başladıklarını belirten çalışanlar, "Alt kısımdan çürümesi nedeniyle özellikle kaynak yapılamaması sorunu yaşanıyordu. Biz de bu sorunu aşmak amacıyla bir sac büküm makinesi icat ederek alt kısımdan giydirme sistemini hayata geçirdik. Atölyemizde temizleyerek, alt kısımlarını kestiğimiz çöp konteynerinin alt kısmına giydirme yaparak, sağlam olan kısımlarından kaynaklıyoruz. Daha sonra boyayarak belediyemizin logosunu işlediğimiz konteynerimizi temiz ve yeni bir şekilde ihtiyaç olan noktalara yerleştiriyoruz" şeklinde bilgi verdi.
Mezitli Belediyesi personelinin geri dönüşüm sistemi ile büyük katkı sunduğunu ifade eden Belediye Başkanı Neşet Tarhan, "Mezitli ailesinin bütün fertleri kentime nasıl katkı sunabilirim diye çalışmaya devam ediyor. Çalışanlarımız da belediye bütçesine katkı sağlamak adına ortaya koydukları projelerle çok değerli bir iş başarıyorlar. Metal olmasına karşın çöpün yarattığı atık ve sulardan dolayı çok çabuk çürüyen çöp konteynerlerini geri dönüştürmeyi başardılar. Yeni konteyner almanın yaratacağı yüksek maliyeti minimum düzeye çekerek önemli oranda destek sağlıyorlar. Kendilerine çok teşekkür ederim. Her zaman söylediğim gibi çalışanlarımızlar, vatandaşlarımızla Mezitlililer olarak büyük bir aileyiz. Her birey de ailesine katkı sunabilmek adına elinden geleni yapıyor. Temizlik İşleri Müdürümüz Mehmet Şükrü Güneş ve personelimize teşekkürlerimi sunarım" ifadelerini kullandı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS