Dokumacı Ayşe Teyzeye meslek hizmet ödülü

Dokumacı Ayşe Teyzeye meslek hizmet ödülü
Dokumacı Ayşe Teyzeye meslek hizmet ödülü

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de geleneksel olarak verilen Meslek Hizmet Ödülü'nün bu yılki sahibi Mezitli dokumasını yaşatmaya çalışan Kale Mahallesi sakinlerinden Ayşe Ardıç oldu.
İlçeye bağlı Kale mahallesinde yoğun ilgi gösterilen ödül törenine, Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra Rotary Kulüpleri 2430. Bölge Guvarnörü Serhan Antalyalı, Kızkalesi Rotary Kulübü Başkanı Zehra Korkmaz, Mezitli Üretici Kadın Kooperatifi Başkanı Prof. Dr. Ayşe Gül Yılgör, Mezitli Soroptimist Kulübü Kurucu Başkanı Sembol Tarhan, mahalle muhtarları, Kale Mahallesi sakinleri ve üretici kadınlar katıldı.
Ödülünü alkışlar arasında Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’dan alan Ayşe Ardıç, “Atalarımızın, annelerimizin geleneğini sürdürmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken de bizlere maddi ve manevi anlamda desteğini esirgemeyen Başkanımız Neşet Tarhan’a Mersin Üniversitesi ile geliştirdikleri proje ile Mezitli dokumasının yeniden canlanmasını sağlayan Sayın Sembol Tarhan hanımefendi ve tüm Mezitli Soroptimist Kulübü üyelerine, beni bu ödüle layık gören Kızkalesi Rotarty Kulübü Başkanı Sayın Zehra Korkmaz ve üyelerine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Hepinizden Allah razı olsun” dedi. 
Üreten kadınların Dünya genelinde tanınır hale geldiğine vurgu yapan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise, “Üretim yapmak kadar üretime gerçek değerini kazandırmak son derece önemlidir. Kale Mahallesinde kalarak başarı sağlamamız mümkün olamıyor.  Biraz daha büyük düşünerek, bugünün dünyasında üretimleri daha geniş kitlelere ulaştırmak gerekiyor.  Bizler sizlerin daha iyi üretim yapabilmeniz için elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız. Mezitli’nin her bölgesinde üretimlerinizi değerlendirmek için yeni yerler açabiliriz. Kadınlarımız ekonomik yönden güçlü olsun ki; siyasi ve sosyal yaşamda daha çok yer alabilsinler. Benim en büyük hayalim bir gün TBMM’de sizin gibi üretici bir kadının yer bulmasıdır. Bunu hep beraber sağlayacağız. Sivil toplum kuruluşları, belediyeler, hayırsever vatandaşlarımız, üreticilerimizle el ele vererek daha güzel bir Türkiye yaratacağız. Tek eksiğimiz vatandaşlarımızı biraz daha bu işin içerisine sokmak. Türkiye’nin siyasi yapısını da, ekonomik yapısını da düzeltecek olan kadınlarımızdır” ifadelerini kullandı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS