Emekli öğretmenden sergi

Emekli öğretmenden sergi
Emekli öğretmenden sergi

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de emekli Matematik Öğretmeni Ganimet Altınışık, üçüncü kişisel sergisini açtı.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Sanat Galerisi, Ganimet Altınışık’ın üçüncü kişisel resim sergisini ağırlıyor. Retrospektif resim sergisi açan Ganimet Altınışık, yağlı boya tekniğiyle hazırladığı 30 eserini sanatseverlerin beğenisine sunuyor. ‘Dünden Bugüne’ isimli serginin açılışına, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, Meclis Üyesi Ahmet Akın, Mersin Kent Konseyi Başkanı Faik Burkgazi, Galeri Müdürü Seda Şahbaz, sanatçılar ile çok sayıda davetli katıldı.

Emekli olması sonrasında aktif olarak resim yapmaya başladığını belirten Altınışık, "Dünden bugüne isimli sergim pek çok yılı kapsıyor yani retrospektif. Kendimi meşgul etmek üzere resim yapıyorum. Genellikle çektiğim fotoğrafları resmediyorum. Bazen de doğaçlama çalışmalarım oluyor" dedi.  

Resimle ilk buluşmasının arkadaşı sayesinde olduğunu ifade eden Altınışık, "Mimar arkadaşım Nilüfer ile bir gün gezmeye gittik. Orada, oğlum Mustafa, su içen bir at resmi yapmıştı. ‘Bu yaşta böle bir resim yapamaz, yeteneğini birinden almış olmalı’  dedi. Bize bir yağlı boya paketiyle bir tuval hediye etti. İkinci çocuğum yeni doğmuştu. Evdeyken bir resim yapmıştım. Arkadaşım görünce; ‘Sen bir kursa gitmeden bunu yapabildiğine göre daha iyilerini yapabilirsin’ diye beni yüreklendirdi ve 1996 yılında emekli olmamla birlikte aktif resme başladım. Resim hikayem de böylece başlamış oldu" diye konuştu.

4 Şubat’a kadar açık kalacak serginin, hafta içi 08.30-18.00, hafta sonu ise cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edilebileceği bildirildi.
Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS