'En İyi Narkotik Polisi; Anne' projesi tanıtıldı

'En İyi Narkotik Polisi; Anne' projesi tanıtıldı
'En İyi Narkotik Polisi; Anne' projesi tanıtıldı

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)- MERSİN'de İçişleri Bakanlığı koordinesinde ve Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nca çocukların ve gençlerin uyuşturucu ve zararlı madde kullanımının önüne geçmek, mücadelede annelerin farkındalığının artırılması ve anne duyarlılığından hareketle 81 ilde başlatılan 'En İyi Narkotik Polisi; Anne” projesi tanıtıldı.
Valilik Mavi Toplantı Salonu’nda düzenlenen program, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun projenin çıkış hikayesini anlattığı video gösterimi ile başladı. Yaptığı konuşmasında narkotik suçlarla mücadelede Mersin'in birinci sırada olduğunu ve bu mücadelenin aynı azim ve kararlılıkla kesintisiz bir şekilde devam ettirileceğini vurgulayan Vali Ali İhsan Su, projenin madde bağımlılığı ile mücadelede önemli olduğunu ifade etti. Madde bağımlılığı ile mücadelede önleyici ve koruyucu faaliyetler ile rehabilitasyon süreci gibi iki önemli ayağının olduğunun altını çizen Vali Su, bu tür projelerdeki en önemli amaçlarının, toplumsal farkındalığı ve bilinci en üst düzeye çıkarmak ve en önemlisinin de annelerin farkındalığının artırılması olduğunu ifade etti.
Vali Su, konuşmasının devamında, teknolojik imkanlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadelede vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilincine uygun şekilde kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amacıyla hayata geçirilen UYUMA projesine de dikkat çekti. Mücadelede kurumlar arası iş birliğinin önemine işaret eden Vali Su, “Madde bağımlılığı ile mücadele, topyekûn bir mücadeleyi gerektiriyor. Bu mücadelede, kolluk birimlerimiz, ilgili kurum ve kuruluşlarımız başta olmak üzere toplumun her kesiminin koordineli bir şekilde çalışmamız gerekiyor. Madde bağımlılığı ile mücadele konusunda 'En İyi Narkotik Polisi; Anne' projesine katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Programda, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne de madde bağımlılığı ile mücadele konusunda Mersin'de yürütülen faaliyetler hakkında bir bilgilendirme konuşması yaptı.
Proje tanıtımı, Narkorehber eğitim sunumu, UYUMA mobil uygulaması hakkında bilgilendirme sunumu ile devam eden program, katılımcıların fikirlerinin alınmasıyla sona erdi. Programa İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Hüseyin Gelengeç, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Oğuz Bavbek, kadın muhtarlar, anneler ve anne adayları ile gönüllü çalışanlardan oluşan görevliler katıldı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS