Haftada 53 bin öğrenciye süt dağıtılacak

Haftada 53 bin öğrenciye süt dağıtılacak
Haftada 53 bin öğrenciye süt dağıtılacak

MERSİN, (DHA)- MERSİN Büyükşehir Belediyesi, dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocukları sütle buluşturmayı amaçladığı ‘Okul Sütün Mersin’den' projesini, 7 Kasım’da başlatıyor. 

'Süt Senin Gurur Mersin’in' sloganıyla yola çıkan Büyükşehir Belediyesi’nin 'Okul Sütün Mersin’den' projesi sayesinde, Akdeniz’de 17, Toroslar’da 7 ve Tarsus ilçesinde de 9 okul olmak üzere toplam 33 ilkokulda haftanın 2 günü 200 mililitre paketlerde süt dağıtımı gerçekleştirilecek. 7 Kasım tarihinde başlatılarak, 15 Mayıs’a kadar sürecek olan proje sayesinde haftalık 53 bin 82 öğrenciye süt verilecek. Büyükşehir Belediyesi, süt dağıtımı konusunda özellikle Mersin’in dezavantajlı bölgelerinde yaşayan çocuklara ulaşmayı amaçlıyor.


SÜT PROJESİNDEN KÖYLÜ DE KAZANACAK

Proje kapsamında dağıtımı yapılacak olan sütler, Mersin Bölgesi S.S. Mersin Narenciye ve Tarım Ürünleri Kooperatifler Birliği’nden alınacak. Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu sayede projeyle öğrencilere sağlayacağı faydanın yanı sıra kooperatiflere, üreticiye ve Mersin köylüsüne de destek olmuş olacak.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS