Kariyer Merkezi, iş dünyasına  öncülük ediyor

Kariyer Merkezi, iş dünyasına  öncülük ediyor
Kariyer Merkezi, iş dünyasına  öncülük ediyor

MERSİN, (DHA)-MERSİN Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi’nin “Dijital Liderler Mersin’de' projesinin 16'ncı kez iş dünyasıyla buluştu.
İş arayanlara, işverenlere ve öğrencilere yönelik hizmetleriyle 2019’dan bu yana Mersin’de fark yaratan Kariyer Merkezi, pandemi sürecinde başlattığı 'Dijital Liderler Mersin’de' projesiyle dikkat çekti. Proje ile iş dünyasında yaşanan belirsizlikler ve çalışma hayatında meydana gelen değişiklikler konusunda farkındalık yaratılması amaçlandı. Dijital Liderler Mersin’de projesi, 16 kez iş dünyasıyla buluştu.
Konuklar arasında ‘İşveren Markası’ konusuyla sahibinden.com Yüksek Kıdemli Çalışan Deneyimi Tasarımcısı Gamze Gürer de yer aldı. Gamze Gürer, 7 yıl önce işveren markası çalışmalarına başladıklarını belirterek, "İnsanları hayalleri ile buluşturarak mutluluk yaratmak için çalışıyoruz. İnsanları hayalleri ile buluşturarak mutluluk yaratmak vizyonu gerçekten çok önemli, çok kıymetli ve gerçekleştirilmesi de iddialı bir vizyon. Mutlu çalışanlar mutluluk yaratabilir felsefesine inanarak hayalimizi pozitif bir kurum kültürü inşa etmek üzere kurduk. Mevcut ve potansiyel çalışanlarımız, hissedarlarımız ve kullanıcılarımız için harika bir işyeri olmak, bu işyerinde de mutlu çalışanların yer alması ile mümkündür. İşveren markası çalışmalarının az olduğu dönemde İnsan Kaynakları yetkinlikleri ile pazarlama yetkinliklerimizi bir araya getirerek, pazarlama metodolojisi ile bu projeyi kullanıcı kitlemize anlatmayı uygun gördük" dedi.
Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, online olarak düzenlenen etkinlikte 36 kurum ve kuruluşla iş birliği içerisinde ‘İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu’nu kurduklarını belirtti. İş arayan, öğrenci ve işverenlere yönelik profesyonel hizmet sunduklarını vurgulayan Özada, yakın zamanda öğrencilere yönelik ‘Online Kariyer Günleri’ düzenlediklerini sözlerine ekledi. Online Kariyer Günleri’ne 2 bin 268 kişinin katılım gösterdiğine dikkat çeken Özada, Türkiye’nin en büyük kariyer etkinliklerinden birisini gerçekleştirdiklerini ve bu etkinliğe katılanlara ilk defa ‘Dijital Katılım Belgesi’ verdiklerini hatırlattı.
Mersin Perakendeci İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Demir ise 149 üyesi bulunan bir sivil toplum kuruluşu olarak dijital dünyaya ayak uydurmanın önemini firmalara anlatmaya çalıştıklarını vurguladı. Kariyer Merkezi’nden de bu konuda destek aldıklarını belirten Demir, günümüzde firmaların teknolojiyi takip etmesinin bir zorunluluk olduğuna dikkat çekti. Dijital dünyaya ayak uyduramayan firmaların zaman içerisinde yok olacağını düşündüklerinin altını çizen Demir, Z kuşağını anlamayan insan kaynakları ve firmaların da yok olacağını söyledi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e desteklerinden dolayı teşekkür eden Demir, Kariyer Merkezi’ni önemsediklerini ve her türlü iş birliğine hazır olduklarını kaydetti.
Konuşmacıların bilgi aktarımında bulunduğu etkinlik, katılımcılardan gelen soruların yanıtlanmasıyla sona erdi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS