Kayıt için gelen üniversiteliler otogarda karşılanıyor

Kayıt için gelen üniversiteliler otogarda karşılanıyor
Kayıt için gelen üniversiteliler otogarda karşılanıyor

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Büyükşehir Belediyesi, üniversite kaydı için kente gelen gençleri otogarda karşılıyor.
Yükseköğretim kurumlarına yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla Mersin’deki 4 üniversiteden birini kazanan öğrenciler, kayıt için kente gelmeye başladı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı da Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne açtığı stantta öğrencileri ve ailelerini karşılıyor. Gelen yolcu alanındaki sıcak karşılamada gençlere çeşitli ikramlar sunuluyor, rehberlik yapılıyor ve Mersin Büyükşehir’in öğrencilere yönelik hizmetleri anlatılıyor.
MERSİN’E GELEN ÖĞRENCİLERE REHBERLİK YAPILIYOR
Sabah 05.30’da açılan stantta Büyükşehir’in kurs merkezi öğretmenleri saat 18.00’e kadar öğrencileri karşılıyor. Burada meyve suyu ve su ikramının yanı sıra gençlere bilgilendirici broşürler veriliyor. Görevli personel gelen öğrencilere önce kısaca Mersin’den bahsediyor, ardından Büyükşehir’in öğrencilere yönelik hizmetlerini anlatıyor. Öğrencilere Mersin Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden gidecekleri noktalara yönelik rehberlik de yapılıyor.
ÖĞRENCİLERE BÜYÜKŞEHİR’İN HİZMETLERİ ANLATILIYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Belediye’ye ait toplu taşıma araçlarında öğrencilere indirim yaparak, 2024’e kadar 1 TL’ye ulaşım sağlayabileceklerini söylemişti. Öğrenci kenti Mersin’e iki Çamaşır Kafe açan Başkan Seçer, öğrencilerin önemli bir ihtiyacına da çare olmuştu. Mersin ve Tarsus üniversiteleri yakınındaki Çamaşır Kafe’de öğrenciler hem çamaşırlarını ücretsiz yıkayabiliyor hem de mekanın sosyal olanaklarından yararlanabiliyor. Ayrıca söz konusu iki devlet üniversitesinin önüne yerleştirilen çorba büfelerinde öğrencilere kış aylarında ücretsiz çorba ve ekmek ikram ediliyor. MEŞOT’taöğrencileri karşılayan personel, 1 Ekmek 1 Çorba’dan Çamaşır Kafe’ye kadar öğrencilere yönelik hizmetler konusunda gençleri bilgilendiriyor.
Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinden Tuğrul Kürekçi, gençlere Mersin’e attıkları ilk adımdan itibaren yardımcı olmak istediklerini belirterek, “Pandemi süreci çok zor bir süreç. İnsanlar gergin bir şekilde seyahat ediyor, virüse yakalanma riski var. Öğrencilerde bu gerginlik var, akıllarında şüpheler var. Biz dedik ki en azından çocuklar geldiğinde aile şefkatiyle sıcak bir karşılama görsünler. Birkaç küçük ikramımız olsun, sağdan soldan adres sormadan, üniversiteye nasıl gideriz diye düşünmeden biz onları ücretsiz olarak üniversiteye bırakalım. Biraz yüzleri gülsün, biraz gerginlikleri azalsın istedik” dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS