Limon üreticisi asfalta kavuştu

Limon üreticisi asfalta kavuştu
Limon üreticisi asfalta kavuştu

MERSİN, (DHA)- MERSİN Büyükşehir Belediyesi, yıllık 5 ile 8 bin ton arası limon üretimi yapan Mezitli'nin Doğlu Mahallesi'ni D-400'e bağlayan bölgeleri toplam 2 bin 100 metre asfalta kavuşturdu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in talimatlarıyla yıllık 5-8 bin ton arası limon üretimiyle ülkenin ve bölgenin limon ihtiyacını önemli ölçüde karşılayan Mezitli İlçesi Doğlu Mahallesi'ni D-400'e bağlayan Doğlu ile Çamlık Caddeleri toplam 2 bin 100 metre asfaltlandı. Zemine yapılan hazırlık çalışmasıyla bin 237 ton 460 kilogram sıcak asfalt kaplama yapıldı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri Çamlık Caddesi'nin de 900 metrelik bölümünü 1044 ton sıcak asfalt kaplamayla kullanıma elverişli hale getirdi.

Nüfusu 585 kişiden oluşan 170 haneli Doğlu Mahallesi, limon üretiminde bölgenin ve ülkenin narenciye ihtiyacını önemli oranda karşılıyor. Doğlu'nun nüfusunun yüzde 90'ı limon üretimi yaparken, yüzde 5'i mevsimlik sebze, geriye kalan yüzde 5'i ise hayvancılık ve arıcılıkla uğraşıyor. Yüzde 20 Aydın, yüzde 80 Yediveren cinsi limon üretimi yapan Doğlu Mahallesi yıllık 5-8 bin ton arası limon üretimiyle tarımda önemli bir merkez olarak dikkat çekiyor. 
Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS