Meral Laletaş'ın eserlerine büyük ilgi

Meral Laletaş'ın eserlerine büyük ilgi
Meral Laletaş'ın eserlerine büyük ilgi

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de sanatçı Meral Laletaş, açtığı üçüncü kişisel resim sergisi ile sanatseverlerden tam not aldı.

Sergi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Sanat Galerisi’nde açıldı. Sergiye, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Meclis Başkanı Hamit İzol, Mezitli Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Kurtuluş, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli, Mersin Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) Başkanı Gül Akyürek Balta, MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı Sadık Çağatay Güneş ile çok sayıda davetli katıldı.

15 eserini sanatseverlerin beğenisine sunulduğu sergide, doktora tezini oluşturan ‘İfade aracı olarak portre’ konusunu tablolarında işleyen sanatçı, resimler üzerinden duygulara odaklanıyor.

Sergi açılışında konuşan sanatçı Meral Laletaş, çocuk yaşlarından buyana resim yapmayı çok sevdiğini ve ilkokul öğretmeninin keşfiyle resim yapmaya başladığını söyledi.

Resim tutkusunu hiçbir zaman kaybetmediğini ve hayatında keşkelere yer vermemek için sevdiği işi yaptığını belirten Laletaş, "Sanat sizi derinleştiriyor ve sorgulatıyor. Ne kadar sorgularsanız hayal dünyanız o kadar gelişiyor" dedi. 

Sergisinde, resme profesyonel olarak başladığı günden buyana yaptığı eserlerine yer verdiğini aktaran Laletaş, ağırlıklı olarak yağlı boya, akrilik tekniğini kullanıldığını ifade etti. Çalışmalarına kendi atölyesinde devam ettiğini de belirten Laletaş, kişisel sergilerinin yanı sıra birçok karma sergilere katıldığını anlattı. Resim yaparken en büyük desteği ailesinden gördüğünü dile getiren Laletaş, "Bu konuda kendimi çok şanslı hissediyorum. Mesela çocuklarım da benimle birlikte sanatla iç içe. Bu duyarlılıkla yetişiyorlar" diye konuştu.

26 Şubat’a kadar açık kalacak sergi, hafta içi 08.30-18.00, hafta sonu ise cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS