Mersin kent protokolünden 19 Mayıs mesajı

Mersin kent protokolünden 19 Mayıs mesajı
Mersin kent protokolünden 19 Mayıs mesajı

MERSİN, (DHA)- MERSİN Valisi Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, yayımladıkları mesajla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı'nı kutladı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı nedeniyle Vali Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz, sivil toplum kuruluşu temsilcileri kutlama mesajları yayımladı.
Vali Ali İhsan Su mesajında, "Bundan 102 yıl önce Büyük Önder’in milletine olan sarsılmaz bağlılığı ile Samsun’da başlattığı bu mücadele ruhu, günümüzde ve gelecekte de karşılaşabileceğimiz badireleri atlatmada en büyük ilham kaynağımız olmaya devam etmektedir. Bu anlamlı günü bağımsızlığımızı ve geleceğimizi sonsuza kadar korumak ve savunmak ile görevlendirdiği Türk Gençliğine armağan eden Atatürk, geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimize duyduğu güveni ve beslediği inancı da göstermiştir. Aziz Milletimizin geleceğini şekillendirecek gençlerimizin bu önemli günün bilinci içerisinde, tarihimizden aldıkları güç ve ecdadımızdan aldıkları ilham ile ülkemize sahip çıkacaklarına, Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılacaklarına ve milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefine ulaştıracaklarına yürekten inanıyorum" dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de mesajında "19 Mayıs 1919 kurtuluş mücadelemizin başlangıcı ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ne uzanan sürecin ilk adımıdır. Zor şartlar altında kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde örnek bir mücadelenin eseridir. Cephelerde kazanılan bu mücadele, kurtuluştan sonra atılan dev adımlarla sonsuza dek pekişmiştir” diye konuştu.
Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Ak Parti İl Başkanı Cesim Ercik, Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD)  Başkanı Hasan Engin, Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz da birer mesaj yayınlayarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı'nı kutladı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS