Mersin kent protokolünden 29 Ekim mesajı

Mersin kent protokolünden 29 Ekim mesajı
Mersin kent protokolünden 29 Ekim mesajı

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de kent protokolü yayınladıkları mesajla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97'nci yıldönümünü kutladı.  
Mersin'de kent protokolü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97'nci yıldönümünü münasebetiyle kutlama mesajı paylaştı. Cumhuriyetin ilanının 97'nci yıl dönümünün gururla kutlandığını anımsatan Vali Ali İhsan Su, Cumhuriyeti daha ileriye taşımak için kenetlenme vurgusu yaptı. Vali Su, "Her daim hür yaşamış milletimiz, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihte eşi görülmemiş bir zaferle kırmış; hürriyetinden, bağımsızlığından ve onurundan asla ödün vermeden gösterdiği bu mücadelesini Cumhuriyet ile taçlandırmıştır. Bugüne kadar ülkemize, vatanımıza saldıran düşmanların hain emellerine birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla karşı koyan Aziz Milletimiz, milli ve manevi değerlerine yönelecek her türlü saldırıyı bundan sonra da aynı güç ve kararlılıkla ortadan kaldıracaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olarak nitelediği Cumhuriyetimizi daima daha ileriye taşımak için, tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız güçle millet olarak birbirimize kenetlenerek var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
'CUMHURİYET, BAĞIMSIZLIK VE KAHRAMANLIK DESTANININ TACIDIR'
Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Seçer mesajında, “Cumhuriyet, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman arkadaşları tarafından tarihimizin altın sayfalarına yazılan, ulusumuzun kaderinin değiştiği, ülkemizin küllerinden doğduğu bir bağımsızlık ve kahramanlık destanının tacıdır. Kurtuluş Savaşımız, milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyetimiz ise yeniden dirilişimizin ölümsüz simgesidir.  Cumhuriyet, sadece bir yönetim biçimi değil, aynı zamanda kader birliği yapmış bir ümmeti, ulus bilinci altında eşit vatandaşlık hakkı kazandıran ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmayı hedefleyen, hukuk temeline dayalı bir değerler bütününden oluşan laik ve özgürlükçü bir tercihtir" ifadelerini kullandı.
'BÜYÜK BİR COŞKU VE GURURLA KUTLUYORUZ' 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ise, "Milli egemenlik, hak, hukuk ve adaleti temel alan bir ruhla Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından kurulan Cumhuriyetimizin 97’inci kuruluş yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına doğru ilerlerken, Ata’mızın belirlediği ilkeler doğrultusunda çağdaş, refah ve uygar bir Türkiye için mücadelemizi sürdüreceğiz. Dün olduğu gibi bugün de dâhili ve harici bedhahlara karşı Cumhuriyetimizin kazanımlarını korumaya kararlıyız. Türkiye Cumhuriyeti fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür Cumhuriyet savunucularıyla yücelmeye devam edecektir" diye konuştu.
'BİZLERE DÜŞEN GÖREV, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ DAİMA KORUMAK'
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Kurtuluş mücadelemizle birlikte temelleri atılan Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 97'nci yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu ve coşkusu içerisindeyiz.  Cumhuriyet, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde her türlü yokluk ve zorluğa rağmen verilen emsalsiz bir mücadelenin eseri, milletimizin bağımsızlık ve hürriyet aşkıyla yeniden dirilişinin ifadesidir. Bizlere düşen görev, birlik ve beraberliğimizi daima korumak,  Atatürk'ün 'benim en büyük eserim' diye nitelendirdiği Cumhuriyetimizin tüm değerlerini yaşatmaktır. İnanıyoruz ki milletimiz bu bilinçle Cumhuriyetini ve milli egemenliğini sonsuza dek koruyacak ve sahip olduğumuz değerlere bağlılığını her daim devam ettirecektir."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS